Ako pracovať a cestovať naraz?

Ako pracovať a cestovať naraz?

Veľa ľudí proste nedokáže leto presedieť doma. Ako si užiť poriadnu dovolenku a neskrachovať?

20.05.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.gsgroup.sk

Pri hore spomenutej dileme, ktorá v súčasnosti trápi skoro každého mladého človeka sa nám naskytnú dve základné možnosti. Vycestovať a nájsť si letnú brigádu v zahraničí alebo brigádovať cez internet. Obe možnosti majú svoje výhody a nevýhody, poďme sa teraz ale viac zamerať na tú druhú. Dá sa nezávisle spoznávať krajiny, a zároveň zarábať na samotné cestovanie? Ktoré brigády to umožňujú? Ako sa na takéto leto pripraviť?

 

Buď trpezlivý

Nájsť brigádu, ktorá bude aspoň čiastočne napĺňať tvoje predstavy a poskytovať ti všetky výhody nie je vôbec ľahké. Môže to trvať dlhšie ako by sa ti páčilo. Netreba skočiť hneď po prvej brigáde s potenciálom práce zo zahraničia ak vieš, že ťa to nebude baviť. Ťažko sa potom odchádza z pláže k nudnej práci.

 

Buď realista

Hľadaj brigády, ktoré naozaj nepotrebujú tvoju prítomnosť na území Slovenska. Pozor hlavne na zákaznícky servis a brigády podobného charakteru. Je veľmi pravdepodobné, že vašim pracovným nástrojom bude mobil. Vyvolávať slovenským zákazníkom zo zahraničia nie je veľmi príjemné pre tvoju, prip. maminu peňaženku. Skús sa obzerať skôr za brigádami ako externý prekladateľ, web designér, redaktor a pod. Viac ich nájdeš v článku Práca na doma.

 

Získaj si dôveru

Aj keď mnoho brigád je možné vykonávať na diaľku, nie každý zamestnávateľ je s tým stotožnený. V princípe od neho chceš aby ťa hneď zamestnal, začal ti platiť a po pohovore ťa možno už nikdy nevidel. Rozhovor o tvojom odcestovaní treba nadhodiť veľmi citlivo a dúfať, že sa dohodnete. Najlepšie je začať pracovať už pár týždňov pred odchodom nech zistí, že prácu zvládaš a pustí ťa preč bez obáv.

 

Mysli dopredu

Čo ak si v zahraničí a vieš, že sa dlhší čas nedostaneš k internetu? Jednoduchým riešením je si prácu nadbehnúť a pár dní pred dovolenkou naozaj zamakať. Čo ak potrebuješ kontrolovať maily? Ak ostávaš dlhodobo v jednej krajine, najlepšie je kúpiť si SIM kartu s predplatenými dátami. V súčasnosti sú tieto ponuky pre študentov veľmi výhodné a v mnohých krajinách sa bez problémov vojdeš do 10 eur za mesiac. Takto vieš na svojom smartfóne vybaviť neodkladné povinnosti aj z Azorských ostrovov.

 

Nakoniec ostáva už len cestovať, a hlavne pracovať. Sadať si pri mori za počítač nemusí byť úplne jednoduché, no určite to stojí za to.

Hodnotenie

Ako pracovať a cestovať naraz?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma