Silné stránky na pohovore

Silné stránky na pohovore

Po aktívnom hľadaní práce ste pozvaní na pohovor. Máte zo seba dobrý pocit, pretože viete, že ste vhodný kandidát.

18.01.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

V tom ale príde otázka, ktorá vyžaduje hlbšie zamyslenie: „Vaše silné stránky?

Prečo sa taká banálna otázka stáva zrazu zložitou pre mnohých ľudí? Ako na ňu odpovedať, aby sme nepresiahli pomyselné hranice?

Odpoveďou na prvú otázku je najmä fakt, že sa od ostaných líši svojou subjektívnosťou. Pokým sme zvyknutí, že na pohovore zaznejú skúšky našich vedomostí, málokto sa sústredí na prípravu opisu svojich silných stránok. A to je dôvodom, prečo miesto promptnej odpovede premýšľame, čím nastáva pauza počas rozhovoru. Spravodajstvo Brigada.sk ponúka 6 rád, ako ponúknuť svoje silné stránky v primeranej miere.

 

1. Preskúmať podrobnosti pracovného miesta

Aké kompetencie a schopnosti sa vyžadujú od pracovnej pozície o ktorú sa uchádzate? Nemusíte sa stotožniť s každou požiadavkou, málokedy sa zručnosti vybraného kandidáta zhodujú so všetkými podmienkami.

 

2. Slovný opis pozitívnych vlastností

Nájsť správne slová je niekedy zložité. Najmä pri charakteristike seba samého v stresovej situácii. Rátajte s možnosťou, že sa vás na ne niekto opýta a radšej si odpovede pripravte vopred.

 

3. Príklad pozitívneho správania

Niekedy jedno slovo nestačí. Na to, aby boli vaše silné stránky uveriteľné sú potrebné dôkazy. Tie môžete poskytnúť na pohovore vďaka predošlých príhod, kedy sa prejavili.

 

4. Tréning s priateľom

Opäť sa stretávame s pravidlom „ťažko na cvičisku, ľahšie na bojisku“. Vytipujte si známeho, ktorý by bol ochotný vypočuť si v čom vynikáte. Po simulácii pohovoru nezabudnite apelovať na spätnú väzbu.

 

Patríte medzi tých ľudí, ktorí by radi podčiarkli svoje silné stránky, no nevedia ako? Prečítajte si celý článok ako prezentovať silné stránky a zdokonaľte svoje odpovede na pohovore. Prajeme vám veľa štastia pri hľadaní práce.

Hodnotenie

Silné stránky na pohovore
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma