Ako rozvíjať mäkké zručnosti - soft skills?

Ako rozvíjať mäkké zručnosti - soft skills?

Zamestnávatelia resp. personalisti si mäkké zručnosti uchádzača všímajú stále viac aj na pracovnom pohovore

11.08.2014 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Každý uchádzač má istú úroveň mäkkých zručností. Táto úroveň sa vedome aj nevedome rozvíja už počas štúdia, v bežnom živote aj počas brigád a iných pracovných príležitostí. 

Čím väčšiu pozornosť človek prikladá rozvíjaniu mäkkých zručností, tým je väčšia šanca, že si ich osvojí a bude ich vedieť využívať v osobnom aj pracovnom živote. Mäkké zručnosti sú veľmi užitočné vo viacerých situáciách a obyčajne sa v zamestnaní ľudia s rozvinutými mäkkými zručnosťami považujú za výkonnejších, efektívnejších so schopnosťou zvládať rôzne situácie.

 

Medzi mäkké zručnosti sa najčastejšie zaraďuje:

Komunikácia Prezentačné zručnosti Emočná inteligencia Time management Tímová spolupráca Riešenie problémov a konfliktov Vedenie ľudí Kurzy mäkkých zručností (soft skills)

Niektorí ľudia majä prirodzene rozvinuté mäkké zručnosti, iní sa ich majú možnosť naučíť tréningom, na workshopoch, či prostredníctvom online kurzu mäkkých zručností. Dokonca aj tí, ktorí majú rozvinuté mäkké zručnosti, by sa mali snažiť udržiavať a ešte viac rozvíjať ich úroveň. 

 

Mäkké zručnosti a pracovný pohovor

Pri fáze výberu zamestnancov, teda hlavne pri pracovnom pohovore, personalista sleduje úroveň mäkkých zručností, ktoré budú zohrávať najdôležitejšiu rolu pri vykonávaní pracovnej činnosti, na ktorú sa uchádzač prihlásil. Nie každá mäkká zručnosť je dôležitá pre akúľkovek pracovnú pozíciu. Personalista musí vedieť zvážiť, ktorú je potrebné sledovať a ako v tak krátkom čase zistiť jej úroveň. Často na tento účel slúžia rôzne navádzajúce otázky, asssessment centrá (hodnotiace centrá).

Letné brigády pre študentov
 

Hodnotenie

Ako rozvíjať mäkké zručnosti - soft skills?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma