Ako sa správne opaľovať

Ako sa správne opaľovať

A byť chránený pred slnečnými lúčmi

13.06.2016 | NAOS SLOVAKIA | www.bioderma-sk.com

Letné obdobie sa už začalo a slniečko začína byť čoraz silnejšie. Opaľovanie našej pokožky patrí k letu. Predtým než sa s radosťou vystavíte slnečným lúčom, prečítajte si niekoľko rád.

 

Slnko prispieva  k našej dobrej nálade, nabije nás energiou a dodá pozitívnu náladu.  Prospieva aj nášmu organizmu, zvýši sa tvorba vitamínu D, ktorý má vplyv na  pokožku aj zvýšenie odolnosti voči infekciám. Na jeho doplnenie však stačí už 10 minút na slnku párkrát do týždňa.  Lenže slnečné žiarenie obsahuje aj nebezpečné ultrafialové lúče.  UVA žiarenie spôsobuje starnutie a rakovinu, UVB žiarenie začervenanie a spálenie pokožky. Takže pokiaľ sa rozhodnete opaľovať, musíte zároveň myslieť aj na ochranu pred slnkom.

 

Pokožku pripravujte na slnečné lúče len postupne, pár minút na začiatok naozaj stačí. Čím svetlejšia pokožka, tým obozretnejší prístup bude potrebovať.  Pokožka postupne chytí základ a pobyt na slnku môžete každý deň predlžovať.  Nikdy nezabudnite na kvalitný opaľovací krém alebo olej na opaľovanie  s UV faktorom.  Aj keď je slnko pod mrakom, UV žiarenie je stále prítomné.  Ak ste na slnku celý deň, natierajte sa aj viackrát. Vyhýbajte sa však opaľovaniu medzi 11. a 15. hodinou, vtedy sú slnečné lúče najintenzívnejšie a je lepšie skryť sa pod slnečníkom. Po kúpaní sa vždy vysušte, kvapky vody zintenzívňujú pôsobenie slnečných lúčov. Vaše oči ochránia slnečné okuliare s UV filtrom a na ochranu hlavy je vhodný klobúk.  Dôležitý je aj pitný režim, preto si dopĺňajte pravidelne tekutiny. 

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma