Ako sa starať o bazén?

Ako sa starať o bazén?

Spolu s teplým letným obdobím pribúdajú aj povinnosti. Jednou z nich je starostlivosť o bazén.

30.04.2018 | Hi Promotion s.r.o. | www.toprobot.sk

Ako sa starať o bazén?

Spolu s teplým letným obdobím pribúdajú aj povinnosti. Jednou z nich je starostlivosť o bazén. Každý majiteľ chce, aby voda v ňom bola krištáľovo čistá počas celej kúpacej sezóny. K tomu, aby ste si bazén mohli naozaj dosýta so svojimi blízkymi vychutnať, budete musieť dodržiavať niekoľko pravidiel.

Voda v bazéne je vystavená rozličným baktériám. Nevplývajú na ňu len baktérie, ktoré prinesie do bazéna človek, ale aj tie z okolia. Do bazéna sa navyše dostáva aj mnoho ďalších nečistôt, akými sú prach, piesok, zemina, mŕtvy hmyz či lístie. Všetky nečistoty ovplyvňujú stav bazéna a môžu vplývať aj na vaše zdravie.

Nezabudnite na dezinfekciu

Použitie filtra, sieťok a plachiet, bohužiaľ, nestačí. Voda totiž ani napriek tomu nebude spĺňať požadovaný hygienický štandard. Okrem praktických pomocníkov, teda musíte staviť aj na chemické čistenie. Jeden z najznámejších spôsobov, ktorý využíva mnoho vlastníkov bazénov, je čistenie vody s prípravkami na báze chlóre. Využiť ale môžete aj prostriedky založené na UV žiarení či ozóne.

Dezinfekcia je bezpečná látka a poľahky vás zbaví všetkých baktérií. Aktívny chlór totiž pri styku s nečistotami uvoľní aktívny kyslík a vydezinfikuje potrebné miesta. Následne sa rozloží na chlorid sodný, ktorý bežne poznáte pod označením kuchynská soľ. Vo vode teda neostane žiadna neželená zložka.

Uľahčite si čistenie bazénu

Čistenie bazénu môže byť s užitočným pomocníkom – robotickým bazénovým vysávačom – hračkou. Vysávač slúži k vysávaniu nečistôt z dna a zo stien bazéna. Zatiaľ, čo vy sa budete venovať príjemnejším činnostiam, bazénový vysávač zvolí najvhodnejší režim čistenia a vyčistí váš bazén pod hladinou aj nad ňou. V ponuke môžete nájsť rôzne typy vysávačov, ktoré sa hodia na bazény všakovakých tvarov.

Ak nechcete strácať čas s domácimi prácami, môžete si zaobstarať aj robotický vysávač, ktorý vám povysáva interiér efektívne a nehlučne. Tí, ktorí zas nemajú v obľube kosenie, môžu siahnuť po robotickej kosačke, ktorá za nich trávnik bez problémov pokosí.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma