Ako sa starať o kozub?

Ako sa starať o kozub?

Aj o kozub sa treba starať. Životnosť kozubu, pece či kotla závisí aj od jeho správnej údržby.

07.02.2018 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Ako sa starať o kozub?

Aj o kozub sa treba starať. Životnosť kozubu, pece či kotla závisí aj od jeho správnej údržby. Je nutné dávať pozor hneď na niekoľko dôležitých aspektov a nezabúdať pri tom, že časté reklamácie či poškodenia vznikajú práve kvôli neopatrnému zaobchádzaniu.

1.       Nespaľujte odpady

Netopte doma naimpregnovaným drevom. Nevyplatí sa to. Emisie, ktoré drevo do ovzdušia poškodzuje, ovplyvňuje nielen životné prostredie, ale aj váš komín. Splodiny sú jedovaté a popol jednoznačne nesmiete používať v záhrade ako hnojivo. Pri správnom horení a normálnej vlhkosti dreva by sa ohnisko vôbec nemalo začmudiť a dym, ktorý vám vychádza z komína, by mal byť takmer neviditeľný.

Správny efekt dosiahnete využitím drevených brikiet, ktoré sa vyznačujú hneď niekoľkými skvelými vlastnosťami. Brikety tehlového tvaru sú vyrobené lisovaním čistých a suchých pilín. Piliny pochádzajú len z tvrdých drevín (buk a dub) a pri výrobe nie sú použité žiadne chemické prísady ani lepidlá. Výhodou brikiet je aj to, že vám nezanesú komín, majú veľmi nízku popolnatosť. Brikety sú okrem iného ekologické a šetrné aj k životnému prostrediu. Neničia ho tak ako iné materiály a keďže sú vyrábané prakticky z odpadu, efekt ochrany je až dvojnásobný.

2.       Nezabudnite na zakurovanie

Pri dokladaní dreva myslite aj na jeho rozloženie. Drevo sa najlepšie rozhorí vtedy, ak k nemu vzduch priteká zo všetkých strán. Musíte ho preto rozložiť rovnomerne.  Rozhodne nepoužívajte pri rozkurovaní papier, pretože z neho ostáva veľa popola. Triesky sa omnoho jednoduchšie zapália, ak použijete podpaľač.

Využite na podpálenie drevo Eko podpaľač, ako zo samotného názvu plynie ide o ekologický a spoľahlivý podpaľač dreva, brikiet a uhlia, ktorý je vhodný do krbov, pecí, táborákov aj grilom. Vyrobený je z drevitej vlny, napustený je parafínom, čo spôsobuje, že pripravené kurivo zapáli bezpečne.

3.       Drevo dávkujte

Nepreplňujte krb drevom, jeho životnosť sa odráža aj od správneho používania. Mnoho reklamácií vzniká práve preto, že domácností kozub prekurujú.

Vyskúšajte nové TURBO brikety

Brikety Pinikey sú brikety vyrobené z tvrdých drevín extrémne vysokým tlakom. Ich tvara hlavne diera v strede dokáže zabezpečiť výhody, ktoré ponúkajú mäkké dreviny.Diera vytvára vzduchový kanálik, ktorý podnecuje horenie a tým v ohnisku dosiahneteveľmi vysoké teploty v relatívne krátkom čase.Dobahorenia je však v porovnaní s klasickou tehlovou briketou z tvrdých drevín o čosi nižšia.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma