Ako sa starať o pokožku v lete

Ako sa starať o pokožku v lete

Počas leta je pokožka namáhaná viac ako obyčajne. Zistite, ako ju chrániť.

21.06.2016 | NAOS SLOVAKIA | www.bioderma-sk.com

Milujete leto a už sa neviete dočkať voľných dní? Počas horúcich letných dní však nezabudnite ani na vašu pleť. Práve v tomto období dostáva zabrať viac ako inokedy. Zvýšená starostlivosť je preto nevyhnutná.

 

V lete je pokožka prostredníctvom horúceho vzduchu aj slniečka náchylnejšia k dehydratácii. Predovšetkým v lete by ste mali používať hydratačné prípravky, ktoré jej vysušovaniu zabránia. Nemenej dôležitý je pravidelný pitný režim, pokožka je takto hydratovaná aj z vnútra organizmu. Miesto sladkých limonád, dajte radšej prednosť pramenitej vode alebo bylinkovým čajom, ktoré nielen hydratujú ale aj v lete skvele osviežia. Organizmus dobre v lete hydratuje aj čerstvá zelenina alebo ovocie.

 

Pri opaľovaní nezabudnite na opaľovacie krémy, ktoré vás ochránia pred UV žiarením.  Pleť na tvári je najcitlivejšia, opaľovací krém na tvár si teda pri každodennom pobyte na slnku nanášajte na pleť aj viackrát. S opaľovaním to však radšej nepreháňajte. Nielen kvôli rizikám slnečného UV žiarenia, ale aj  starnutiu pleti, ktoré prílišné opaľovanie urýchľuje . Ochranu vašej pokožky, ale aj pleti voči slnku zvýši  betakarotén. Tento provitamín vitamínu A sa vyskytuje v ovocí a zelenine, napr. marhule, mango, mrkva, cvikla, petržlenová vňať a ďalšie.

 

S líčením to v lete veľmi nepreháňajte a nechajte pleť vydýchnuť v záťažovom období.  Na zakrytie drobných nedostatkov postačí aj krycí make up na leto s ochranným faktorom, ktorý je ako stvorený pre slnečné dni. A aspoň raz do týždňa si určite doprajte jemný peeling. Morská voda, chlórovaná voda v bazéne a slnko spolupôsobia na zvýšenú tvorbu odumretých buniek. Peeling vašu pleť prečistí a zanechá ju hebkú a jemnú.

 

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma