Ako sa vyhnúť módnemu faux pas

Ako sa vyhnúť módnemu faux pas

Každý by sa mal obliekať tak, aby sa cítil pohodlne

30.05.2017 | Merkurius s.r.o. | www.bestlook.sk

Každý by sa mal obliekať tak, aby sa cítil pohodlne. Aby sme sa však vyhli absolútnej módnej anarchii, zíde sa dodržiavať aspoň niekoľko základných pravidiel. Pre vlastné dobro. Za ich porušenie vás síce nebude stíhať žiadna módna polícia, no nevyhnete sa začudovaným a nepríjemným pohľadom okoloidúcich. Ak sa chce chlap vyhnúť faux pas, mal by vedieť, že...

 

Opasok a topánky musia byť farebne zladené

 

Ideálne je, ak sú opasok a topánky aj z rovnako kvalitnej kože, základ je však farebná harmónia. To znamená, že žiaden hnedý opasok a čierne topánky, resp. naopak. Pôsobí to ako päsť na oko a vyvoláva rozpačité reakcie okolia.

 

To platí aj pre nohavice a ponožky

 

Možno si myslíte, že ponožky by mali ladiť predovšetkým s topánkami. Nie je to tak, aj keď podobným pocitom rozumieme. Ponožky by vo všeobecnosti nemali byť na očiach, no keď sa tak už stane, nech čo najvernejšie kopírujú farbu nohavíc. To sa týka predovšetkým spoločenského odevu, no nezaškodí dodržiavať to napríklad aj pri džínsoch.

 

Si má vybrať alebo opasok, alebo traky

 

Traky sú v poslednej dobe populárnou súčasťou odevu mladého muža. Nanešťastie ich veľa pánov kombinuje s opaskom, čo v podstate ani nedáva zmysel. Oba tieto kusy odevu totiž držia nohavice. Načo teda mať aj traky, aj opasok? Možno sa to nezdá, no ľudia si to všimnú. Byť na očiach je fajn, no nie v prípade, ak ostatní krútia hlavou.

 

Extravagantné motívy sú pasé

 

A to sa týka ako tričiek, tak kravát. Zabudnite na výstredné a detinské vzory, voľte radšej jednoduchší motív, ktorý sa ale vhodne dopĺňa so zvyškom odevu.

 

Spoločenské košele majú byť v nohaviciach

 

Nie je nič zlé na tom, mať košeľu len tak, voľne oblečenú bez toho, aby sme si ju zastrkovali do nohavíc. Často to vyzerá trendy a sexy. Určite však nie v prípade spoločenských, sviatočných, skrátka všetkých formálnych košieľ. Možno si myslíte, že vtedy vyzeráte štýlovo, no pôsobíte skôr dojmom lajdáka. Pekná biela košeľa má byť úhľadne zastrčená v nohaviciach. Bez debaty.

Hodnotenie

Ako sa vyhnúť módnemu faux pas
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma