Ako sa vyhnúť plateniu daňovej licencie

Ako sa vyhnúť plateniu daňovej licencie

Prestali ste podnikať a nechcete platiť daňovú licenciu? Máme pre Vás riešenie.

08.10.2014 | PROFESSIO, s.r.o. | www.professio.sk

Ako neplatiť daňovú licenciu?

 

Podľa novely zákona o dani z príjmov budú do konca marca 2015 povinné všetky spoločnosti zaplatiť tzv. daňovú licenciu a to za účtovné obdobie roku 2014. Výška samotnej daňovej licencie je od € 480,-- do € 2880,-- v závislosti od obratu, a od toho, či daná spoločnosť je alebo nie je registrovaná za platiteľa dane z pridanej hodnoty.

 

Ak vo Vašej spoločnosti nevykonávate žiadnu činnosť a chcete sa plateniu daňovej licencie vyhnúť, je tu riešenie, ktoré je však nutné uskutočniť do konca kalendárneho roku.

 

Podľa § 52za ods. 8 zákona o dani z príjmov, ak sa spoločnosť zruší s likvidáciou v priebehu kalendárneho roka 2014, neplatí daňovú licenciu.

 

Samotná likvidácia je zložitý proces, ktorý môže trvať v závislosti od zložitosti konkrétneho prípadu od piatich mesiacov až po niekoľko rokov. Krok, ktorý je nutné urobiť do konca roku 2014 je samotné vstúpenie spoločnosti do likvidácie a zápis tejto skutočnosti do obchodného registra. Týmto krokom sa vyhnete plateniu daňovej licencie.

 

Pre viac informácii resp. konkrétne riešenie situácie vo Vašej spoločnosti si dohodnite stretnutie v jednej z našich kancelárii.

 

Spoločnosť PROFESSIO, s.r.o. poskytuje sirokú škálu služieb ako:

 

- Zakladanie spoločnosti

- predaj ready-made spoločnosti

- zmeny v spoločnostiach

- likvidácia spoločnosti

- virtuálne sídlo

- účtovníctvo

- poradenstvo

Hodnotenie

Ako sa vyhnúť plateniu daňovej licencie
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
SPONZOROVANÉ ODKAZY