Ako si správne vybrať modernú sedaciu súpravu?

Ako si správne vybrať modernú sedaciu súpravu?

Sedacia súprava by nemala chýbať v žiadnej domácnosti a už dávno nemá len praktické využitie.

30.06.2016 | Latam Digital | www.estilofina.sk

Je samozrejmosťou, že na sedačke strávite veľa času s rodinou, či priateľmi a kupujete si ju hlavne kvôli tomuto zámeru. Sedačka má však v dnešnej dobe už aj reprezentatívnu funkciu. Keď vojde návšteva do obývacej miestnosti, prvé, čo si všimne je určite vaša sedacia súprava. Ňou vyjadrujete akýsi životný štýl a dávate ostatným najavo, akým spôsobom žijete. Preto netreba podceniť výber sedacej súpravy ktorá zapadne skvele medzi ostatný luxusný či moderný nábytok v obývačke..

 

Máte na výber jednoducho dve možnosti. Buď zainvestujete a kúpite si sedaciu súpravu, ktorá nebude len dizajnovo takmer dokonalá, ale ktorá vydrží veľmi dlhý čas alebo si kúpite lacnú sedaciu súpravu, na ktorej bude vidieť opotrebenie už o pár mesiacov.

 

Medzi najkvalitnejšie sedacie súpravy patria jednoznačne kožené sedacie súpravy. Najväčšou výhodou kožených sedačiek je určite to, že vydržia omnoho viac ako sedačky vyrobené z textilu. Vďaka širokej škále farieb sa luxusné kožené sedačky kombinujú s nábytkom rôzneho druhu a štýlu. Najčastejšie sú používané v obývacích miestnostiach, v kancelárskych priestoroch, ale s koženými sedačkami sa môžeme stretnúť aj na verejnosti.  Kožené sedačky sú obľúbené hlavne vďaka svojej životnosti, kvalite, kráse a elegancii, ktorú tieto moderné sedačky nepochybne majú. Každá sedačka je špecifická, pretože každá je vyrábaná z iného zvieraťa. Na čalúnenie sa však najčastejšie používa koža z hovädzieho dobytka, a to preto, lebo po spracovaní sa v nej nenachádzajú absolútne žiadne baktérie.

 

Moderné sedacie súpravy nie sú však len o materiáli. Dôležitá je taktiež samozrejme veľkosť a tvar sedacej súpravy. Pre pohodlie rodiny je najvhodnejšie vybrať viacmiestnu sedaciu súpravu, kde sa bude každý cítiť skvele. Treba pritom počítať približne 65cm na jedného človeka. Pokiaľ si však plánujete zaobstarať sedaciu súpravu do hosťovskej izby s tým, že sa bude dať aj rozložiť, tak by mala byť dostatočne dlhá aj široká. Odporúčaná šírka sa pohybuje okolo 70-80 cm a odporúčaná dĺžka je okolo 190 cm.

 

Čo sa týka tvaru, tak tu rozlišujeme dva druhy pohoviek. Buď samostatné pohovky alebo tzv. rohové sedacie súpravy.  Pre čo najväčšie pohodlie sa predávajú pohovky najmä v tvare písmen L a U. Je to tak preto, aby nesedeli všetci prítomní v jednej rade a mohli navzájom neprerušene komunikovať a udržiavať pritom očný kontakt. Takéto robustné sedacie súpravy práve v tvare L alebo U pôsobia oveľa luxusnejším dojmom a hodia sa takmer do každej obývacej izby.

 

Ak si teda plánujete kupovať sedaciu súpravu, tak sa nebojte zainvestovať a po čase uvidíte, že ste urobili dobre. Veď práve sedacia súprava je to, čo zdobí vašu modernú obývačku, tak si na kúpe dajte záležať.

 

Hodnotenie

Ako si správne vybrať modernú sedaciu súpravu?
Hodnotenie 4.88 z 5
Počet hlasov 8
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma