Ako si určiť realistické ciele

Ako si určiť realistické ciele

Veľké ciele si každý z nás určuje aspoň raz za rok - v januári, že? Sľubujete si zmenu a zaväzujete sa k nejakému cvičebnému...

09.03.2017 | Kamdofitka.sk | kamdofitka.sk

Veľké ciele si každý z nás určuje aspoň raz za rok - v januári, že? Sľubujete si zmenu a zaväzujete sa k nejakému cvičebnému programu, no mnohokrát vás to po týždni prejde. Napriek tomu existuje mnoho presvedčivých spôsobov ako si svoje záväzky voči sebe plniť a držať sa ich. Každý má iné dôvody prečo zlyhá. Pointa však mnohokrát nie je schudnúť v čo najkratšom čase, ale celkovo zmeniť svoj životný štýl. Napríklad na zlepšenie zdravia svojho srdca a zníženia rizika všetkých druhov iných chorôb je 150 minút cvičenia týždenne alebo 30 minút trikrát týždenne úplne postačujúce.

Choďte viac pešo

 

Občas stačí skutočne málo. Mimochodom 10. 000 krokov je asi sedem kilometrov za deň a ľudia, ktorí chodia aspoň túto vzdialenosť sú považovaní za "aktívnych". Tí, ktorí sa sa počtom krokov vyšplhajú na 12.500 krokov denne sú "vysoko aktívni". Aj takouto maličkosťou môžete zmeniť svoj život a budete sa cítiť omnoho lepšie.

 

Nastavte si  ciele

 

Vo fitness žargóne je  cieľom konkrétna, merateľná hodnota. Môžete si určiť aj čas, za ktorý sa chcete k výsledku dopracovať. Venujte však veľkú pozornosť "dosiahnuteľnej" časti tejto rovnice, pretože nereálny cieľ, ktorý si stanovíte vedie k neúspechu a následnej demotivácii. Vyhraďte si na cvičenie napríklad tri dni v týždni a zaraďte to jednoducho do svojej bežnej rutiny. Cvičenie hoci len po dobu 30 minút bude viezť vášmu lepšiemu pocitu.

 

Často krát si však pri svojej ceste za vysnívaným cieľom sami neporadíme a naše nároky sú obvykle väčšie ako len zvýšenie aktivity chôdzou. Vtedy je dobré vyhľadať niekoho, kto nám poradí, motivuje nás a pomôže spoločnými silami k cieľu dospieť. Pokiaľ neviete kam do „fitka“, všetky fitness centrá vo Vašom okolí nájdete na  webe kamdofitka.sk, aby ste si vybrali také, ktoré Vám bude čo najviac vyhovovať. Smelo do toho!

Hodnotenie

Ako si určiť realistické ciele
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma