Ako si vybrať činky?

Ako si vybrať činky?

Nedostatok času, každodenné povinnosti či vzdialenosť nám často bránia pri navštevovaní posilňovne.

24.07.2018 | Hi Promotion s.r.o. | www.electronic-star.sk

Ako si vybrať činky?

Nedostatok času, každodenné povinnosti či vzdialenosť nám často bránia pri navštevovaní posilňovne. Pokiaľ však chcete začať cvičiť, máte aj iné možnosti. Môžete si spraviť malú osobnú posilňovňu u vás doma v obývačke. Stačí vytiahnuť činky a ponoriť sa do tréningu.

Prečo práve činky?

Činky sú prakticky základom a bez nich cvičenie nebude tak efektívne. Ak to teda s cvičením myslíte ozaj vážne, musíte si zaobstarať minimálne jeden pár. Činky sú navyše veľmi praktické aj z finančného hľadiska. Nemusíte si kvôli nim siahať príliš hlboko do vrecka. Vyberať si tiež môžete z rôznych typov činiek, vďaka ktorým precvičíte svaly na celom tele.

Činky sú dnes dostupného pre každého a na internete nájdete mnoho návodov a videí, ktoré vám pomôžu v cvičení rôznych partií.

Aké druhy činiek poznáme?

Vyberať si môžete hneď z niekoľkých druhov činiek

Jednoručné činky Obojručné činky Vzpieračské tyče (ide o istú alternatívu k obojručným činkám)

Činky na špeciálne cviky:

Činky vhodné na aeróbne cvičenia – ide o činky určené najmä pre nežnejšie pohlavie, majú malú váhu a hodia sa pre kondičné posilňovanie.

Ketllebell činky – používa sa na cvičenie chrbtových svaloch

Aký materiál si vybrať?

Existuje hneď niekoľko materiálov, ktoré sa používajú na výrobu činiek. Rozšírená je zliatina ocele. Chrómová oceľ patrí medzi najkvalitnejšie materiály, čomu zodpovedá aj jej o niečo vyššia cena. Siahnuť môžete aj po činkách plastových a gumených. Gumené nemajú tak dlhú životnosť, sú však o niečo lacnejšie.

Zadovážte si k činkám aj ďalšie cvičebné nástroje. Vo vašej novej posilňovni sa bude skvelo vynímať aj bench lavicaposilňovacia veža, vďaka ktorým môžete tréning zas o niečo zdokonaliť a osviežiť. Čím lepšie a kvalitnejšie si vašu domácu posilňovňu, či trebárs len malý posilňovacie kútik, vybavíte, tým viac v nej budete chcieť tráviť času a cvičenie pre vás bude príjemnejšie alebo aj zábavnejšie.

 

 

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma