Ako si vybrať klimatizáciu do bytu?

Ako si vybrať klimatizáciu do bytu?

Poradíme vám ako na to

08.08.2016 | COLLER KLÍMA s.r.o. | collerklima.sk

Leto bez horúčavy by nebolo to pravé orechové. Napriek tomu sa občas potrebujeme na chvíľu schladiť. Klimatizácia je jedným z účinných spôsobov, ako si doma udržať príjemnú teplotu. Rozhodli ste sa, že aj vy si ju zadovážite, ale nevyznáte sa celkom v parametroch?

 

V dnešnej  existuje už viac typov klimatizácií, preto ak rozmýšľate o tom, že potrebujete viac informácií,  ste na správnej ceste. Dôležité je, aby ste si ujasnili, čo od klimatizácie do bytu vyžadujete.  Okrem chladenia potrebujete aj vykurovanie? Chcete miestnosti v byte aj odvlhčovať alebo vetrať ? Možno by ste mali zvážiť aj čistenie vzduchu, vhodné vtedy, ak máte doma alergika.  V najnovších typoch klimatizačných jednotiek nájdete aj ionizátor, ktorý vykúzli sviežejší, dýchateľnejší a čistejší vzduch.  Jednoducho výber klimatizácie závisí od vašich požiadaviek.

Samozrejme, čím viac funkcií, tým vyššia investícia.

 

Okrem funkcie, by ste sa mali zamerať aj na energetickú účinnosť klimatizácie, ktorá je vždy uvedená na štítku. Medzi rôznymi typmi klimatizačných jednotiek bývajú v energetickej účinnosti  veľké rozdiely.  Nie je jedno, koľko energie klimatizácia spotrebuje pre ochladenie miestnosti. Pri tých najúčinnejších  môžete dosiahnuť úsporu energií až 44% a miera návratnosti investície je prijateľná - do 2 až 3 rokov. Výdobytkom, ktorý ušetrí energiu môže byť aj inverter v klimatizácii Daikin, ktorý dovoľuje meniť otáčky alebo výkon od 10-100%. Jednoducho klimatizácia reguluje svoj výkon podľa potreby.

 

Napokon si ešte vyberte typ klimatizačnej jednotky.  Do bytov sa najčastejšie používajú klimatizačné jednotky split alebo multisplit, ktoré sa montujú na stenu.  Ak to nie je z nejakého dôvodu možné, ostáva ešte alternatíva mobilnej klimatizácie.  V tomto prípade sa však zamerajte na vyššiu triedu, mobilné klimatizácie sú o niečo hlučnejšie.  Pri konečnom výbere si nechajte vždy poradiť aj od odborníkov, ktorí pomôžu vybrať to najlepšie riešenie pre vás.

 

Hodnotenie

Ako si vybrať klimatizáciu do bytu?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma