Ako si vybrať koberec podľa materiálu?

Ako si vybrať koberec podľa materiálu?

Koberce sa v domácnostiach vynímajú po niekoľko tisícročí.

14.06.2018 | Hi Promotion s.r.o. | www.jutex.sk

Ako si vybrať koberec podľa materiálu?

Koberce sa v domácnostiach vynímajú po niekoľko tisícročí. Plnia nielen estetickú, ale aj praktickú funkciu. Pôsobia totiž ako tepelný a zvukový izolant. Na dnešnom trhu je kobercov neuveriteľné množstvo. Ako si teda vybrať ten správny?

Koberce sa delia na prírodné a syntetické. Tie prírodné sú o niečo drahšie, nemajú tak intenzívne farby a udržiavajú sa čisté o niečo náročnejšie. Aký materiál získal prírodnú estetickosť a zároveň syntetickú praktickosť?

Medzi prírodné materiály, ktoré sa používajú na výrobu kusových kobercov, patrí viskóza. Koberce z viskózy majú vlákna rastlinného pôvodu. Viskóza sa získava regeneráciou celulózy. Na jej výrobu sa používajú dreviny (buk a smrek). Koberce z viskózy oplývajú mnohými skvelými vlastnosťami. Sú mäkké a skutočne príjemné na dotyk. Majú tiež skvelú absorpčnú schopnosť. Nežmolkujú a nezachytávajú do svojich vláken drobné smietky. Viskóza je svojimi vlastnosťami tak trochu podobná hodvábu, avšak nie je ani zďaleka tak náročná na údržbu. Pri kobercoch z viskózy sa vám ponúka široká škála farieb a vzorov, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Syntetické koberce môžete nájsť na každom rohu. Ponúka sa vám široká škála materiálov – od lacných až po tie drahé. Každý z materiálov sa vyznačuje istými vlastnosťami. Aký materiál je teda najbežnejší?

Polyesterové koberce dnes už nájdete takmer všade. Sú ľahké, mäkké a jemné a hodia sa najmä do menej namáhaných priestorov. Ich výhodou je tiež stálofarebnosť, nemusíte sa teda obávať, že po krátkom čase vyblednú. Ide o ekologický výrobok, vyrobený z použitých PET fliaš, jeho nákupom teda pomôžete životnému prostrediu. Každá minca má ale dve strany, a aj s polyesterovým kobercom prichádzajú ruka v ruke s výhodami isté nevýhody. Koberce totižžmolkujú a vytvárajú statický náboj.

Nájdite si kusový koberec do obývačky alebo kusový koberec do spálne presne podľa svojich predstáv a požiadaviek.

 

Hodnotenie

Ako si vybrať koberec podľa materiálu?
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma