Ako si vybrať správny kotol?

Ako si vybrať správny kotol?

Chceli by ste pri vykurovaní staviť na komfort?

12.07.2018 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Ako si vybrať správny kotol?

Chceli by ste pri vykurovaní staviť na komfort? V tom prípade by ste sa mali porozhliadnuť po kotloch s automatickou prevádzkou. Tie dávkujú presné množstvo paliva, ktoré je potrebné k tomu, aby ste dosiahli požadovanú teplotu.

Kotol so zásobníkom

Automatický kotol na spaľovanie tuhých palív, akými sú napríklad pelety, vám prinesie veľa výhod. Kotol je skutočne šetrný k životnému prostrediu. Ide vo všeobecnosti o jeden z najlepších zdrojov tepla v domoch. Hoci je počiatočná investícia doň o niečo vyššia, v konečnom dôsledku sa vám kúpa kotla vyplatí.

Výkon kotla

Pokiaľ ste sa rozhodli pre kotol na tuhé palivo, pri jeho výbere by ste mali zvážiť veľkosť miestnosti, ktorú chcete vykurovať. Do výpočtov výkonu je tiež nutné zahrnúť tepelné straty budovy, vďaka čomu budete mať dostatok tepla počas celého roka.

Pri kúpe kotla by ste si mali dávať pozor aj na firmu, od ktorej ho zakúpite. Pýtajte si referencie a nebojte sa klásť otázky. Zistite, z akého materiálu je kotol vyrobený a aká je jeho konštrukcia. Je nejako chránený proti hrdzaveniu? Vyberte si taký model, ktorý sa vám bude poľahky obsluhovať a neprinesie vám žiadne problémy.

Pelety sú skvelou alternatívou k iným vykurovacím materiálom

Drevené pelety sú vyrábané z čistých pilín mäkkých drevín, konkrétne smrek a borovica. Piliny sú sušené tesne pre peletovaním a neobsahujú žiadnu kôru. Sú lisované  pod vysokým tlakom bez pridania akéhokoľvek spojiva alebo chemických prísad. Spojivom je prírodný lignín obsiahnutý v dreve, ktorý sa vplyvom vysokej teploty spôsobenej trením zmení v tenký plastický film – spojivo. Majú svetlú farbu, obsahujú len veľmi nízke percento vlhkosti a sú vysoko ekologickým materiálom. Popol z peliet a brikiet navyše môžete využiť ako prírodné hnojivo.

 

Hodnotenie

Ako si vybrať správny kotol?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma