Ako si vybrať ten správny matrac?

Ako si vybrať ten správny matrac?

Sladký spánok si vyžaduje určité predbežné opatrenia.

17.08.2017 | Hi Promotion s.r.o. | prespanok.sk

Ako si vybrať ten správny matrac?

Sladký spánok si vyžaduje určité predbežné opatrenia. Musíte sa pokúsiť obmedziť nielen stresujúce faktory vo vašom živote, ale vymeniť aj starý vyležaný matrac za nový. Človek až tretinu svojho života trávi v posteli a polohu počas noci mení viac ako 50-krát. Každý spiaci človek  počas noci vydá skoro trištvrte litra tekutina, z čoho polovica sa usídli priamo v matraci. Práve z toho dôvodu je nutné dbať na správny výber matraca.

Čo by sme mali vedieť o spánku?

Spánok prechádza cez 4 fázy. Od ľahkej až po hlbokú REM fázu spánku. Niekedy sa všetky fázy môžu vystriedať počas noci až 6-krát. Dĺžka ich trvania sa však neustále skracuje. Pred spánkom by ste spálňu mali vyvetrať. Dôležitá je aj teplota, ktorá by sa mala pohybovať okolo 18 stupňov Celzia. Ak si na teplo potrpíte, môžete mať v izbe aj 20 stupňov. Prikrývku by ste mali prispôsobovať ročnému obdobiu. Príliš teplá prikrývka v lete vyvoláva nadmerné potenie. Následne ju zo seba počas spánku zhodíte a výsledkom môže byť podchladenie alebo prerušenie spánku. Mnohí netušia, že vlhkosť v matracoch a prikrývke ostáva. V posteli sa potom vytvára vlhká klíma, ktorá môže ovplyvniť aj zdravotný stav človeka – prispieva k vzniku rozličných chorôb a reumy. Z toho dôvodu by každá posteľ mala mať matrac, ktorý zabezpečí dobrú výmenu vzduchu.

Voľte si aj podľa stupňa tvrdosti matraca

Tvrdosť matraca, ktorá sa k vám hodí, sa odvíja aj o od vašej váhy – platí, že ľudia s nižšou hmotnosťou by si mali vyberať matrace mäkšie ako ľudia s váhou vyššou.

Existuje až 5 stupňov tvrdosti:

Tvrdosť prvého stupňa – ide o extrémne mäkké matrace, hodia sa na prechodné spanie

Tvrdosť druhého stupňa – vysoko elastické matrace, prispôsobujú sa tvaru tela a udržia chrbticu v rovine.

Tvrdosť tretieho stupňa – matrace sú o niečo tvrdšie a uprednostňujú ich mladší ľudia

Tvrdosť štvrtého stupňa – hodia sa pre ľudí v strednom a vyššom veku a s vyššou váhou

Tvrdosť piateho stupňa – uprednostňujú ľudia s väčšou hmotnosťou

Aký materiál si vybrať?

Matrac zo studenej peny

Matrace zo studenej peny sú vysoko elastické, tvarovo stále a majú dlhú životnosť. Navyše, matrac má dostatočne veľké póry, vďaka ktorým dochádza k dobrej priedušnosti.

Matrac z bio peny

Bio peny sú vyrábané z prírodných olejov, čo šetrí životné prostredia a prepája človeka v spálni s prírodou omnoho viac. Matrace majú skvelé ortopedické vlastnosti.

Matrac z viskoelastickej peny

Unikátny matrac, ktorý obmieňa svoju tvrdosť a to v závislosti na teplote. Pena sa tak prispôsobuje anatómii tela počas celej noci, čo priaznivo vplýva na kvalitu spánku.

Pokiaľ sú vaše cenové možnosti obmedzenejšie, hľadajte matrace v akcii. Vo výpredaji totiž nájdete skvelé kúsky za nízke ceny. Spánok si vylepšite aj kvalitným vankúšom, ktorý sa prispôsobí vášmu telu a jeho anatómii.

Hodnotenie

Ako si vybrať ten správny matrac?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma