Ako si zabezpečiť úspešnú kariéru

Ako si zabezpečiť úspešnú kariéru

Aké profesie sú najžiadanejšie a zabezpečia ti nadštandardný život?

03.06.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.gsgroup.sk

Vybrať si odbor je pre niekoho jedným z najťažších rozhodnutí aké musí spraviť. Niekedy je to hneď jasné, inokedy sa naozaj volí vylučovacia metóda. Aj po získaní titulu majú niektorí absolventi ten istý problém ako po strednej škole. Čo chcem vlastne robiť? A ty už si rozhodnutý? Prinášame výhľadovo najúspešnejšie zamestnania súčasnosti.

 

Najžiadanejšie pracovné pozície

 

- programátor

- web dizajnér

- IT technik

- lekár

- zdravotná sestra

- softvérový inžinier

- administratívny pracovník

- vývojár mobilných aplikácií

 

Ak sa medzi týmito pozíciami nenachádza odbor, v ktorom chcete pracovať, nie je dôvod na paniku. Ak máte dostatočné schopnosti a preukážete vašu konkurenčné výhodu, máte veľkú šancu uplatniť sa kďekoľvek chcete. Hlavne sa netreba uspokojiť s nezáživnou brigádou mimo centra vášho záujmu. Je mnoho spôsobov ako sa presadiť vo vašom vysnenom odbore, aj keď o ňom možno zatiaľ ešte nič moc neviete.

 

Čo ovládať, aby som sa mal dobre?  

 

Cudzie jazyky

Cudzie jazyky sú už dlhodobou konkurenčnou výhodou. Ešte pred pár rokmi stačilo ovládať jeden cudzí jazyk na výbornej úrovni a boli ste o krok vpred pred množstvom ďalších uchádzačov. Dnes je situácia trochu iná. V jednom cudzom jazyku sa už dorozumie veľké percento uchádzačov, preto ak chcete aby boli cudzie jazyky vašou konkurenčnou výhodou je treba prejsť na vyšší level. Aj na našom portáli nájdete inzeráty, kde zamestnávateľ nevyžaduje len jeden cudzí jazyk, ale často uvádza, že druhý cudzí jazyk je výhodou.

Ak bude mať na pohovore dvoch uchádzačov s pracovnými skúsenosťami, väčšiu šancu budem mať uchádzač, ktorý ovláda dva cudzie jazyky.

 

Pokračovanie článku nájdete tu.

Hodnotenie

Ako si zabezpečiť úspešnú kariéru
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma