Ako správne lepiť dlažbu

Ako správne lepiť dlažbu

Hydroizolácia podkladu a následné lepenie dlažby, ako na to?

13.06.2016 | Ideaprogres, s.r.o. | www.eidea.sk

Balkóny, terasy, kuchyne, kúpeľne a iné priestory zaťažené vodou. To všetko sú miesta na ktoré sa zvykne pokladať keramická dlažba. Keďže sú to priestory kde sa bežne vyskytuje voda, dôležitá je hydroizolácia. Nemôžeme len tak nalepiť dlažbu na betón, a nedať pod ňu hydroizolačnú vodonepriepustnú vrstvu. V známej produktovej rade Sika je samozrejme aj stavebný materiál presne na tento účel.

 

Príkladom je produkt SikaBond-T8. Je to elastické vodonepriepustné lepidlo na dlažbu. Vytvára vodonepriepustnú vrstvu a lepí keramickú dlažbu na betóne, malte a starej existujúcej dlažbe. Je to 1-komponentný materiál pripravený na okamžité použitie, rýchlo vytvrdzujúci, priľnavý na mnohých podkladoch. Elastické lepidlo redukuje prenos napätia medzi dlažbou a podkladom. Je to v jednom produkte izolácia proti vode a zároveň lepidlo. Podklad musí byť čistý a suchý, homogénny, rovný, bez prachu a voľných častí. Zvyšky náterov, cementového mlieka a iné zle priľnavé látky musia byť odstránené. Kvalita podkladu môže byť zlepšená použitím podkladového náteru Sika Primer MB.

 

SikaBond-T8 sa v zásade aplikuje v dvoch vrstvách, prvá vrstva ako vodonepriepustná izolácia a druhá vrstva na lepenie dlažby. Prvá vrstva sa nanáša rovnou stranou oceľového hladítka v hrúbka cca 2mm. Spotreba je v závislosti od podkladu: 2,0 - 2,7 kg/m2. Druhá lepiaca vrstva sa nanáša zubovou strierkou cca po 12 hodinách, keď je prvá vrstva pochôdzna. Spotreba približne 1,5 kg/m2. Dlažbu treba pritlačiť do lepidla tak, aby bola spodná strana celoplošne zmáčaná. Pokládka musí byť ukončená do 45 minút (v závislosti od klimatických podmienok).  Čerstvé nevytvrdené lepidlo je potrebné z dlažby odstrániť ihneď po položení pomocou čistej tkaniny. Nakoniec treba škáry v dlažbe vyplniť flexibilnou škárovacou maltou.

 

Hodnotenie

Ako správne lepiť dlažbu
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma