Ako správne vyčistiť fajku

Ako správne vyčistiť fajku

Tu sa dozviete, ako na to

08.08.2016 | EUROPROFIT-X s.r.o. | www.smokeshop.sk

Aj vás okúzlilo tradičné fajčenie z fajky? Ak si chcete užívať pravidelný pôžitok fajčenia z drevenej fajky, musíte ju pravidelne a dôkladne čistiť. Ak sa vám už teraz nechce, ešte stále sa môžete vrátiť ku klasickým cigaretám v tabatierke. Ale ak vás čistenie neodradilo, povieme si ako na to.

 

Fajku nechajte úplne vychladnúť, až potom sa pustite do jej čistenia. Odporúča sa krátko po

dofajčení odmontovať aj náustok. Bude sa vám lepšie čistiť, ak sú zvyšky tabaku ešte vlhké, teda nie až po niekoľkých dňoch. 

 

Pripravte si fajkový príbor na čistenie fajky a odstráňte zvyšky popola z hlavičky. Pre odstránenie popola

môžete použiť aj lyžičku na tabak. Fajku ale nikdy nevyklepávajte o stôl, aby sa nepoškodila.  

Ak fajka nemá filter, spriechodnite ju čistiacou tyčinkou od náustku až po hlavičku.  Pokiaľ máte fajku s filtrom, odstráňte aj použité filtre po každom druhom, či treťom fajčení. Zápach z filtrov nie je veľmi príjemný a môže vám pokaziť chuť pri budúcom fajčení.

 

Ako vyčistiť dôkladnejšie vnútrajšok fajky? Vezmite do ruky čistiacu tyčinku a preložte ju na polovicu. Držte jej konce medzi dvoma prstami a takto prečistite vnútrajšok fajky, kde je 1-1,5 mm vrstva nahromadeného popola. Pre klasické fajky sa používajú čistiace tyčinky, pozor nepomýľte si ich s kefkami, ktoré sú určené pre vodné fajky. Sú dostupné aj hrubšie čistiace tyčinky s prídavkom nylonu, ktoré môžete použiť z času na čas pre lepšie čistenie. 

       

Časom každá fajka stratí do určitej miery svoj lesk. Fajková hlavička stmavne od uhlíka, dechtu a nikotínu. Podobne aj náustok môže zožltnúť. Pre toto čistenie, ktoré zbavuje nánosov, môžete použiť špeciálne spreje na fajky. Jednoducho fajku nastriekate a na očistenie použijete jemnú kefku. Fajku vyčistite ešte handričkou a nechajte ju vyschnúť.  

 

Pri výbere čistiacich pomôcok a prostriedkov  si vždy nechajte poradiť od odborníkov, ktorí vám aj názorne ukážu, ako sa čistenie fajky vykonáva správne.  Budete sa tak vyvarovať prípadnému poškodeniu fajky. 

Hodnotenie

Ako správne vyčistiť fajku
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma