Ako ti študijný pobyt v zahraničí zaistí úspešný pohovor?

Ako ti študijný pobyt v zahraničí zaistí úspešný pohovor?

Prečo vycestovať za štúdiom a ako to zvýši tvoje šance u zamestnávateľa?

17.09.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.gsgroup.sk

Štúdium v zahraničí je stále atraktívnejším spôsobom cestovania. Spoznávanie krajín, kultúry, získavanie skúseností a to všetko s grantom, ktorý ti síce väčšinou nezaplatí celý pobyt, no určite vo veľkej miere pomôže. Je s tým spojených mnoho vybavovačiek a veľakrát musíš v neznámom prostredí vystupovať zo svojej komfortnej zóny. Ako ti štúdium v zahraničí pomôže pri hľadaní práce? Sú študenti s podobnými skúsenosťami uprednostňovaní?

 

Zaujímavý bod do životopisu

Každé CV obsahuje veľa bodov, ktoré si zamestnávateľ všíma viac či menej. Pozastavuje sa najmä nad predchádzajúcimi pracovnými skúsenosťami a zručnosťami v odbore. Samotné štúdium nie je bod, nad ktorým sa pozastaví. Hlavne ak je väčšina uchádzačov z rovnakej školy. Zahraničná škola určite pozornosť upúta. Navyše sa pohovor môže ľahko preniesť z formálnej roviny do príjemne neformálnej. Pri troche šťastia bol tvoj potencionálny šéf v danej destinácií aspoň na výlet.

 

Overená schopnosť komunikácie v cudzom jazyku

Zahraničná skúsenosť v životopise tiež jednoznačne potvrdzuje tvoje jazykové schopnosti. Automaticky sa predpokladá, že pre teba daný jazyk, resp. angličtina nie je žiadny problém. Prípadným vstupným jazykovým testom sa síce asi nevyhneš, predsa len si si mohol zahraničný pobyt vymyslieť, no určite ich zvládneš ľavou zadnou.

 

Nevyhnutná flexibilita

Okrem očividných výhod v podobe precvičovania jazyka ti zahraničie ponúka rozvoj aj iných pre zamestnávateľa atraktívnych schopností. Sťahovanie sa do inej krajiny či všeobecne cestovanie človeka učí byť flexibilným. Čím viac cestuješ, tým ľahšie sa vieš prispôsobiť novým situáciám a rýchlejšie riešiť náhle problémy. Rýchlo reaguješ a nestrácaš hlavu. Aj to sa o tebe dá zistiť z jediného bodu v životopise.

 

Pokračovanie článku nájdeš tu.

Hodnotenie

Ako ti študijný pobyt v zahraničí zaistí úspešný pohovor?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma