Ako vytvoriť kreatívnu záhradu

Ako vytvoriť kreatívnu záhradu

Takto bude vaša záhrada naozaj krásna

08.08.2016 | M+M Martinec | www.martinec.sk

Krásnu záhradu si môžete vytvoriť aj svojpomocne. Nie je nutné dodržiavať každý jeden trend, pretože príroda sama o sebe vytvára úžasný priestor. Dôležité je, aby vám nechýbala kreativita a nejaké vedomosti o rastlinách. A čo by vám v záhradke nemalo chýbať? Inšpirujte sa.

 

Pri tvorbe záhrady je nutné vychádzať vždy z dostupného priestoru. Niekedy si užívatelia svojich pozemkov nechávajú terén dorovnávať hneď pri dostavaní domu. Ak chcete však do vašej záhrady priniesť viac čarovných zákutí, zvážte dopredu túto možnosť. Záhrada s kopčekmi, či nezarovnanými terénmi bude pôsobiť o čosi prirodzenejšie

 

V minulosti boli veľkým trendom anglické trávniky. Na pohľad vyzerajú krásne, upravené, ale sú náročnejšie na údržbu a nemajú prirodzený šat prírody. Aj preto sa znova vraciame k prirodzenej tráve a výsadbe trvalkových a drevnatých rastlín.  Niektoré kvitnú aj celoročne rôznymi farbami a nepotrebujú toľko starostlivosti. Pri výsadbe rastlín si vždy o nich niečo naštudujte, každá rastlina má iné potreby čo sa týka podmienok pre rast.

 

Každá správna záhrada by mala mať aj svoje stromy. Či už ovocné alebo ihličnaté. Pouvažujte ako by vám zapadli do celkového konceptu záhrady snov.  Aj v záhrade s oplotením  je možné vytvoriť si lesný hájik alebo kútik s ihličnatými stromami pod ktorými vám dokonca môžu rásť huby.

 

Ak chcete čo najviac zachovať prirodzený a prírodný štýl záhrady, miesto chodníkových dlaždíc použite neopracované ploché kamene. Je to možno pracnejšie, ale výsledný efekt stojí zato. Záhradné posedenie môžete vytvoriť tiež  z kameňov a dreva, tak aby všetko spolu ladilo.  Ak máte veľa priestoru, pouvažujte aj nad záhradným ohniskom.  Opekačky a grilovačky vám spríjemnia chvíle s rodinou a priateľmi.

 

Záhradné jazierko dodá vašej záhrade tú správnu energiu života. Čo je príjemnejšie ako v lete sa osviežiť pri vode. Jazierko môžete úžasne dotvoriť napríklad skalkami a vodnými rastlinami. V okolí môžete vysadiť kríky. Sú nenáročné na pestovanie. 

 

A napokon, nezabudnite ani na ploty a brány, uzlové pletivo je ideálne, ak si chcete vytvoriť živý plot. Uvažujte o plote, ktorý sa esteticky aj funkčne bude hodiť  do vášho záhradného kráľovstva. 

Hodnotenie

Ako vytvoriť kreatívnu záhradu
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma