Akú košeľu zobrať na svadbu?

Akú košeľu zobrať na svadbu?

Výnimočná udalosť si zaslúži výnimočné oblečenie

25.04.2017 | Merkurius s.r.o. | www.bestlook.sk

Aj vaším známym vyzváňajú v diaľke svadobné zvony? Rozhodnutie spojiť svoje osudy a vykročiť do budúcnosti v zväzku manželskom je významné životné rozhodnutie. Vás, ako hosťa na svadbe, však čakajú tiež isté voľby, aj keď o niečo menej závažné.

 

Jednou z nich je, akú košeľu na seba obliecť? Možno sa to zdá jednoduché, schmatnúť prvú bielu zo šatníka, na to dať sako, nejakú kravatu a hotovo. Skutočný elegán si však na tejto voľbe dá záležať, pretože nie je košeľa ako košeľa. Ako si vybrať tú pravú?

 

Farba

 

Začnime farbou. Čisto biela košeľa je najbezpečnejšou voľbou, ktorou nič nepokazíte. Aj keď sa dnes už toleruje všeličo, vyhýbajte sa rôznym kockovaným a pruhovaným vzorom. Ak už silou mocou chcete vyniknúť (čo na svadbe nie je práve najšťastnejším riešením), do úvahy pripadajú ešte svetlobéžová a tzv. slonovinová košeľa. Čoraz častejšie sa nosí aj úplne svetlomodrá, no verte nám, panensky biela je tá správna cesta.

 

Strih a veľkosť

 

O tom, že košeľa musí na pánske telo dokonale pasovať niet debát. Dajte si teda záležať, aby bola na mieru - nielenže to dobre vyzerá, aj vy sa budete cítiť lepšie.

 

Nakoľko na svadbách zvyknete mať košeľu na sebe dlhé hodiny, je lepšie zvoliť si trošku dlhšiu, ktorá sa tak ľahko nevyberie z nohavíc. Vám tak odpadne otravná povinnosť neustále si ju zastrkovať za opasok.

 

Golier a vrecko

 

Aj taká vec, ako golier, dokáže na košeli zavážiť. Mať prehľad v rôznych druhoch dá celkom zabrať, väčšinou však svadobné spoločenské košele majú istý typ, ktorý je vhodný na udalosti podobného charakteru. Najčastejšou voľbou je klasický golier, tzv. kent. Tým nič nepokazíte a hodí sa ako ku kravatám, tak k motýlikom. Vhodnými voľbami sú ešte tzv. wing golier (výhradne s motýlikom) a tab golier (nosí sa výlučne s kravatou).

 

Čo sa týka vrecák, najlepšie je mať... žiadne. Košeľa bez vrecka pôsobí oveľa formálnejšie, tak si na to dávajte pozor. K tomu jednofarebné sako, najlepšie tmavé, a takto oblečený môžete isť smelo na svadbu kdekoľvek a komukoľvek.

Biela pánska slim fit košeľa
Pánske sako

Hodnotenie

Akú košeľu zobrať na svadbu?
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 6
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma