Aký vykurovací materiál voliť počas zimnej sezóny?

Aký vykurovací materiál voliť počas zimnej sezóny?

Zimná sezóna je v plnom prúde a spolu s ňou je nutné vyriešiť otázku topenia.

28.11.2017 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Aký vykurovací materiál voliť počas zimnej sezóny?

Zimná sezóna je v plnom prúde a spolu s ňou je nutné vyriešiť otázku topenia. Mnohí elektrické či plynové kúrenie kombinujú s ďalšími spôsobmi. Drevo býva domácnosťami využívané najčastejšie, práve kvôli výhodnej cene a ľahkej dostupnosti. Do popredia sa však dostáva aj modernejší vykurovací materiál – brikety.

Čo vieme o briketách?

Ide o mechanicky spracovaný horľavý materiál v tvare kvádra či oválu. Existuje mnoho druhov brikiet – slamené, drevené, uhoľné či papierové. Obrovskou výhodou brikiet je, že neobsahujú chemické prísady a lepidlá, a vy sa teda nemusíte obávať nezdravých výparov. Brikety sú vyrobené z odpadov, z pilín, či iného nepotrebného materiálu, čo je hospodárne k životnému prostrediu. Sú teda vysoko ekologické.

Zabudnite na drevo, stavte na brikety

Drevené brikety sa vyrábajú sa s maximálnou vlhkosťou 12 percent a sú omnoho kvalitnejšie. Ich výhrevnosť závisí od:

Kvality lisovania Tlaku – čím je tlak vyšší, tým je vyššia aj výhrevnosť

Výhodou je aj doba horenia, ktorá sa v priemere pohybuje okolo 4 hodín. Existujú však aj brikety, ktoré horia dlhšie a to 10 hodín.

Aké výhody vám brikety prinesú.

Drevené brikety sa hodia prakticky všade. Môžete s nimi zatopiť v kozube, v kotle či v klasickej peci. Pri porovnaní s hnedým uhlím sú brikety viac výhrevné a sú vhodnejšie aj z etického hľadiska, pretože pri ich spaľovaní nedochádza k znečisťovaniu životného prostredia.

+ Môžete ich dlho skladovať, ľahko s nimi manipulovať                + Sú lacnejšie ako drevo či plyn, majú skvelé výhody, čo sa týka ceny a výhrevnosti      + Neničia životné prostredie      + Vznikajú recykláciou biologického odpadu, šetríte teda životné prostredie až dvojnásobne

Vyskúšajte bukové brikety

Bukové brikety sú skvelou alternatívou dreva. Vyrábajú sa z tvrdých pilín (poväčšine ide o bukové či dubové drevo), ktoré sa vyznačujú dostatočnou výhrevnosťou a dlhou dĺžkou horenia. Na ich výrobu sa nepoužívajú žiadne lepidlá, ktoré by pri spaľovaní vylučovali škodliviny.

A čo pelety?

Malý, zlisovaný kúsok hmoty najčastejšie valcovitého tvaru. Drevené pelety sa vyrábajú lisovaním dreva v tvarovacích lisoch. Materiál je pod tlakom a je pretlačovaný skrz kruhové otvory, ktoré pelety vytvarujú. Počas lisovania sa do peliet nepridávajú žiadne prísady, pretože celulóza, ktorú drevo obsahuje, sa pri vysokej teplote stáva lepivou a nahradí tak lepidlo. Používajú sa hlavne v kotloch a kozuboch s automatickými či poloautomatickými podávačmi.

 

 

Hodnotenie

Aký vykurovací materiál voliť počas zimnej sezóny?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma