Andrej Krajčír nezvládal nátlak manažérov, a tak začal podnikať

Andrej Krajčír nezvládal nátlak manažérov, a tak začal podnikať

Vďaka internetu sa dá viesť úspešná firma aj z malých Bánoviec nad Bebravou. Ako?

17.10.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.gsgroup.sk

Na Slovensku pôsobí mnoho mladých šikovných ľudí, ktorí sa úspešne venujú svojmu remeslu a robia si meno aj v zahraničí. Jedným z nich je aj Andrej Krajčír, web dizajnér a podnikateľ, pôsobiaci pod svojou vlastnou značkou marvin digital. Jeho klientela sa skladá prevažne zo zahraničných zákazníkov.

 

V súčasnosti si úspešným mladým podnikateľom, ktorý sa živí tým, čo ho najviac baví. Aké boli ale tvoje pracovné začiatky? Spomenieš si na prvú brigádu? Čo si si kúpil za prvé vlastné peniaze?  

Už popri škole som začínal zháňať zákazky, ale väčšina prípadov dopadla hrozne. Dalo sa to čakať keďže som mal 17 rokov a žiadne skúsenosti. Keď je človek mladý a na brade má par fúzov, veľkú dôveru u klienta nevzbudzuje. :) Ak si dobre pamätám brigádoval som párkrát na stavbe a v upratovacej firme. Ale vždy som tie peniaze utratil bezhlavo na somariny. Nebol som práve ukážkový hospodár s peniazmi. :) 

 

Dizajnu sa venuješ už od strednej školy. Chcel si od začiatku svoj vlastný biznis? Nesníval si o práci pre nejaké slávne mená?

Chcel som sa zamestnať v nejakej reklamnej agentúre v Bratislave a spoznať ďalších kreatívcov. Nakoniec sa môj sen splnil, zobrali ma do reklamnej agentúry v Bratislave, vydržal som tam 5 dní a utiekol (a to doslova). :) Nezvládol som nátlak manažérov a rýchlosť, ktorú potrebovali. Pochopil som, že práca vo veľkej agentúre nie je pre mňa. Bol to veľký šok a sklamanie pre moju rodinu, mysleli si, že lepšiu príležitosť už nedostanem. 

  Od mojich začiatkov som mal pozitívne reakcie na moje práce či už od klientov alebo od skúsenejších dizajnérov. Hlavne to mi dodalo sebavedomie začať podnikať.  

 

Našlo tvoje zameranie pochopenie u rodiny a priateľov? Podporovali ťa v tvojich rozhodnutiach?

Vždy som mal podporu u rodičov a u priateľky. Určite mi v duchu neverili, pretože nevideli veľké uplatnenie u nás v meste (Bánovce nad Bebravou). Nakoniec som sa rozhodol otvoriť kanceláriu a myslel som si, že sa mi budú každodenne ozývať klienti, ale opak bol pravdou. Za jeden rok sa mi ozvalo len pár ľudí a z toho len jeden bol reálny klient. Firmy sídliace v BN moje služby podceňovali alebo boli pre nich veľmi drahé. Napriek tomu stále pracujem z Bánoviec nad Bebravou.

 

Pokračovanie rozhovoru nájdeš tu.

Hodnotenie

Andrej Krajčír nezvládal nátlak manažérov, a tak začal podnikať
Hodnotenie 3.43 z 5
Počet hlasov 7
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma