Artisara - MÓDA SO SÚCITOM

Artisara - MÓDA SO SÚCITOM

Nová značka vegánskych módnych doplnkov. Motýliky, šatky a slim kravaty z denimu vyrobené na Slovensku

18.11.2014 | Happy Fabric s.r.o. | www.artisara.com

 

Nová značka Artisara, ktorá sa chystá priniesť štýlové, farebné vegánske a fair-trade módne doplnky, práve spustila svoju webstránku. Všetky doplnky budú svieže, kvalitne ušité a niektoré vyrobené na Slovensku a niektoré v Čechách.  Budú to šatky, slim kravaty z denimu a motýliky - to všetko pre ženy aj mužov. 10% z čistého zisku značky bude kraždoročne venovaných charitám, ktoré budú starostlivo vybrané a následne zverejnené na ich webstránke.

 

Prečo vegánske a prečo fair-trade? Zakladateľka Artisary, Andrea Talavašková, je sama vegánkou a chcela jednoducho spojiť lásku k móde a k zvieratám navrhovaním módnych doplnkov výlučne  z vegánskych materiálov a šíriť tak myšlienku súcitu medzi ľuďmi, aby viac a viac zvierat mohlo žiť život bez utrpenia a prestať zomierať kvôli ošateniu a rozmarom ľudí.

Fair-trade znamená, že všetky produkty Artisary budú vyrobené malými slovenskými a českými krajčírstvami, ktoré dostanú slušne zaplatené za svoju prácu.

 

Slovné spojenie vegánske módne doplnky môže znieť prinajmenšom zvláštne, aj keď v zahraničí to už je úplne bežné. Vegánske jednoducho znamená, že budú vyrobené iba z rastlinných materiálov a žiadne materiály nebudú živočíšneho pôvodu. Vegánske materiály môžu byť prírodné alebo syntetické a Artisara bude práve využívať hlavne tie rastlinné - ako napríklad bavlna, biobavlna, plátno - kanvas, ľan, denim, bambus.

 

Syntetické materiály sú všetky materiály vyrobené človekom a vedia byť takisto použité ako výborná alternatíva živočíšnych materiálov, aby zvieratá nemuseli byť zbytočne zabíjané kvôli topánkam, kabelkám a inému oblečeniu pre ľudí. Medzi syntetické materiály patria napríklad kožušina vyrobená človekom, imitácia kože - vyrobená z polyuretánu, mikrovlákno, syntetické materiály, akryl, polyesterová vlna, recyklovaný plast, umelá kožušina, nylon, polyester, viskóza, PrimaLoft, Thinsulate, Gore-Tex, Polartec Wind Pro a Thermolite.

 

„Pripadá mi absolútne absurdné aby zviera muselo zomrieť len preto, aby niekto mohol mať opasok. Najmä keď je dnes toľko alternatív na rastlinnej báze alebo človekom vyrobených materiálov,“ hovorí Andrea Talavašková.

 

„Chcem v ľuďoch prebudiť empatiu a súcit, aby začali vedome uvažovať nad tým, čo jedia a čo si obliekajú. Väčšina spoločnosti funguje na rôznych mýtoch, kým fakty hovoria niečo úplne iné. A to sa nezmení, kým sa o tom nezačne viac hovoriť a ľudia neprestanú len zaryto a bez zamyslenia sa opakovať to, čo vidia okolo seba alebo k čomu boli vychovaní,“ dodáva Andrea.

 

Artisara v týchto dňoch spustila svoju webstránku. Všetky produkty budú zasielané z ich skladu v Bratislave. V rámci Slovenska a Čiech budú zásielky doručované kuriérom a prepravné bude bezplatné pre akékoľvek objednávky. Do všetkých zvyšných krajín sveta sa bude zasielať FedEx-om.

 

Navštívte Artisaru na stránke www.artisara.com a podporte myšlienku módy so súcitom. Prečítajte siprvé krátke blog príspevky na Artisara blogu  a pozriete užitočné zdroje (Useful resources). Stať sa fanúšikmi môžte na ich Facebook stránke, Pintereste a You Tube. Už v stredu 19.11.bude zverejnený zľavový kód pre všetkých, ktorí sa stanú fanúšikom Artisary na Facebooku.

 

Prvý článok o príbehu zakladateľky, vegánstve a fair-trade podmienkach napísal  a publikoval v októbri z vlastnej iniciatívy časopis Šarm a môžete si ho prečítať na tomto linku.

 

Často kladené otázky ohľadom vegánstva nájdete na výbornej slovenskej platforme o vegánstve - http://veganstvo.org/caste-otazky/.

Motýlik FREE SPIRIT - 100% bavlna
Slim denim kravaty

Hodnotenie

Artisara - MÓDA SO SÚCITOM
Hodnotenie 4.91 z 5
Počet hlasov 22
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma