Artisara - NOVÁ ZNAČKA VEGÁNSKYCH MÓDNYCH DOPLNKOV

Artisara - NOVÁ ZNAČKA VEGÁNSKYCH MÓDNYCH DOPLNKOV

Móda so súcitom. Vegánske a fair-trade motýliky, šatky a slim kravaty z denimu vyrobené na Slovensku.

24.10.2014 | Happy Fabric s.r.o. | www.artisara.com

 

 

Vznikajúca značka Artisara sa chystá priniesť štýlové, farebné vegánske a fair-trade módne doplnky. Všetky budú svieže, kvalitne ušité a niektoré vyrobené na Slovensku a niektoré v Čechách.  Budú to šatky, slim kravaty z denimu a motýliky - to všetko pre ženy aj mužov. 10% z čistého zisku značky bude každoročne venovaných charitám, ktoré budú starostlivo vybrané a následne zverejnené na ich webstránke.

 

Prečo vegánske a prečo fair-trade? Zakladateľka Artisary, Andrea Talavašková, je sama vegánkou a chcela jednoducho spojiť lásku k móde a k zvieratám navrhovaním módnych doplnkov výlučne  z vegánskych materiálov a šíriť tak myšlienku súcitu medzi ľuďmi, aby viac a viac zvierat mohlo žiť život bez utrpenia a prestať zomierať kvôli ošateniu a rozmarom ľudí.

 

Fair-trade znamená, že všetky produkty Artisary budú vyrobené malými slovenskými a českými krajčírstvami, ktoré dostanú slušne zaplatené za svoju prácu.

 

Slovné spojenie vegánske módne doplnky môže znieť prinajmenšom zvláštne, aj keď v zahraničí to už je úplne bežné. Vegánske jednoducho znamená, že budú vyrobené iba z rastlinných materiálov a žiadne materiály nebudú živočíšneho pôvodu. Vegánske materiály môžu byť prírodné alebo syntetické a Artisara bude práve využívať hlavne tie rastlinné - ako napríklad bavlna, biobavlna, plátno - kanvas, ľan, denim, bambus.

 

Syntetické materiály sú všetky materiály vyrobené človekom a vedia byť takisto použité ako výborná alternatíva živočíšnych materiálov, aby zvieratá nemuseli byť zbytočne zabíjané kvôli topánkam, kabelkám a inému oblečeniu pre ľudí. Medzi syntetické materiály patria napríklad kožušina vyrobená človekom, imitácia kože - vyrobená z polyuretánu, mikrovlákno, syntetické materiály, akryl, polyesterová vlna, recyklovaný plast, umelá kožušina, nylon, polyester, viskóza, PrimaLoft, Thinsulate, Gore-Tex, Polartec Wind Pro a Thermolite.

 

„Pripadá mi absolútne absurdné aby zviera muselo zomrieť len preto, aby niekto mohol mať opasok. Najmä keď je dnes toľko alternatív na rastlinnej báze alebo človekom vyrobených materiálov,“ hovorí Andrea Talavašková.

 

„Chcem v ľuďoch prebudiť empatiu a súcit, aby začali vedome uvažovať nad tým, čo jedia a čo si obliekajú. Väčšina spoločnosti funguje na rôznych mýtoch, kým fakty hovoria niečo úplne iné. A to sa nezmení, kým sa o tom nezačne viac hovoriť a ľudia neprestanú len zaryto a bez zamyslenia sa opakovať to, čo vidia okolo seba alebo k čomu boli vychovaní,“ dodáva Andrea.

 

Artisara momentálne finalizuje posledné prípravy a zatiaľ majú ľudia možnosť zaregistrovať sa na ich pre-launch webstránke a stať sa VIP členmi komunity. Budú tak medzi prvými, ktorí sa dozvedia, keď Artisara už čoskoro spustí ich oficiálny web s prvou kolekciou, získajú darček zadarmo, VIP zľavy na niekoľko prvých módnych doplnkov a ďaľšie priebežné VIP výhody.

 

Stať sa VIP môžete na linku www.artisara.com. Takisto si môžete zatiaľ prečítať prvé krátke blog príspevky na Artisara blogu  a pozrieť užitočné zdroje (Useful resources) a stať sa fanúšikmi na ich Facebook stránke, Pintereste a You Tube.

 

Prvý článok o príbehu zakladateľky, vegánstve a fair-trade podmienkach napísal  a publikoval minulý týždeň z vlastnej iniciatívy časopis Šarm a môžete si ho prečítať na tomto linku.

 

Často kladené otázky ohľadom vegánstva nájdete na výbornej slovenskej platforme o vegánstve - http://veganstvo.org/caste-otazky/.

 

Andrea Talavašková - zakladateľka Artisary
Slim kravata z denimu - URBAN EDGE od Artisara

Hodnotenie

Artisara - NOVÁ ZNAČKA VEGÁNSKYCH MÓDNYCH DOPLNKOV
Hodnotenie 4.78 z 5
Počet hlasov 32
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma