Autosedačky pre deti

Autosedačky pre deti

Všetko pre bezpečnosť vášho dieťatka.

25.07.2016 | Peter Scholc | www.vybavicka-babatko.sk

 Bezpečnosť dieťatka závisí na upevnení autosedačky v aute. Autosedačka musí byť v aute pevne uchytená a zakotvená bezpečnostným pásom. Či je vaša autosedačka dostatočne pevne uchytená vyskúšate tak, že ju oboma rukami chytíte pri základni (v spodnej časti) a skúsite ňou pohnúť do jednej i druhej strany a dopredu. Autosedačka sa nesmie pohnúť dopredu ani do strán. Na trhu sa ponúkajú aj autosedačky s isofixom, čo je systém na ukotvenie autosedačky priamo ku konštrukcii auta.

Ďieťa musí byť k autosedačke pevne pripútané bezpečne pevne, aby dieťatko nevytiahlo ruky ponad pás. Ak budete takto pripútavať dieťa od narodenia, zvykne si a vo vyššom veku nebude vzorovať voči pevným pásom.

Novorodenec by mal byť v autosedačke otočený v protismere jazdy až do váhy 9 kg. V niektorých európskych krajinách túto hranicu legislatíva posunula na vek 4 roky. Dieťatko upevnené v protismere je v pri náraze oveľa viac chránené ako v smere jazdy. 

Aj pri krátkej jaze dieťatko prevne pripútajte, bezpečnosť vášho potomka je prvoradá. Treba si uvedomiť, že v krátkom okamihu by ste mohli prísť o to najcennejšie.

 

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma