Brikety – prvý krok k ekodomácnosti

Brikety – prvý krok k ekodomácnosti

Mnoho domácností vníma svoje okolie, uvedomuje si problémy životného prostredia a prispieva svojou troškou k lepšiemu svetu.

08.11.2018 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Brikety – prvý krok k ekodomácnosti

Mnoho domácností vníma svoje okolie, uvedomuje si problémy životného prostredia a prispieva svojou troškou k lepšiemu svetu. Staňte sa ekodomácnosťou aj vy. Stačí zopár malých zmien v životnom štýle.

Separujte odpad

Separovanie odpadu je v mnohých krajinách samozrejmosťou a povinnosťou. Iné podobnú povinnosť síce nemajú, ale aj napriek tomu veľa domácností odpad separuje. Začnite triediť odpad aj vy. Nepotrebujete na to nič špeciálne, stačí vyhradiť miesto na plast, sklo, papier a organický odpad.

Prestaňte nakupovať igelitky

Priemerný Slovák ročne kúpi viac ako 100 igelitiek, čím podporuje ich výrobu. Povedzte igelitkám stop a zaobstarajte si látkovú tašku, ktorú môžete využívať opakovane.

Začnite vykurovať domácnosť ekologickým palivom – briketami

Brikety sú vyrábané z odpadových látok, konkrétne z pilín, ktoré sú vedľajším produktom nábytkárskeho a drevospracujúceho priemyslu. Piliny sú následne lisované pod vysokou teplotou a tlakom do brikiet. Brikety neobsahujú žiadne chemikálie ani lepidlá. Navyše, prinášajú aj mnoho výhod. Obsahujú len minimálne percento vlhkosti, vďaka čomu horia rovnomerne a dlhodobo. Ich popol má využitie, môžete ním hnojiť záhradku. Nemusíte si robiť starosti s ich skladovaním, sušením ani inou manipuláciou, sú totiž už vopred pripravené a vhodné na použitie. Hodia sa do kozubov, krbov, kotlov aj pecí. Sú prijateľné voči životnému prostrediu aj preto, že do ovzdušia vylučujú len minimálne množstvo emisií.

Na výber máte hneď z niekoľkých druhov. Medzi obľúbené patria klasické tehlové drevené brikety z tvrdých drevín (dubových alebo bukových pilín), ktoré sa vyznačujú stabilnými vlastnosťami. Počas noci môžete domácnosť vykurovať nočnými briketami pozostávajúcimi z kôry. Tieto brikety horia 8 až 10 hodín, a vy si teda nemusíte robiť starosti s neustálym dokladaním.

 

Hodnotenie

Brikety – prvý krok k ekodomácnosti
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma