Brikety vhodné do vašej domácnosti

Brikety vhodné do vašej domácnosti

Mnoho domácnosti upúšťa od starých ciest, a namiesto dreva využíva na vykurovanie ekologickejšie materiály.

17.09.2018 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Brikety vhodné do vašej domácnosti

Mnoho domácnosti upúšťa od starých ciest, a namiesto dreva využíva na vykurovanie ekologickejšie materiály. Zahrievať domy len elektrickým či plynovým kúrením nie je žiaden lacný špás. Peňaženku ale môžete ušetriť vďaka briketám, ktoré sa vyznačujú mnohými užitočnými vlastnosťami.

Čo sú brikety?

Ide o materiál určený na vytápanie. Drevené brikety majú valcovitý alebo kvádrový tvar. Sú zložené z pilín, ktoré vyprodukuje drevospracujúci priemysel. Inými slovami ide o odpad, ktorý by inak nenašiel využitie. Piliny sa lisujú pod vysokým tlakom. Drevo vylúči lignín – prírodné spojivo, vďaka čomu sa do brikiet nepridávajú žiadne chemické látky ani spojivá.

Vyberte si typ brikety, ktorý potrebujete

Tehlové drevené brikety

Klasickými tehlovými briketami nič nepokazíte. Vyznačujú sa nízkou vlhkosťou aj popolnatosťou. Neznášajú komín a vyhrejú vašu domácnosť rovnomerne. Sú vyrobené z pilín tvrdých drevín, konkrétne buku a duba.

Valcové drevené brikety

Brikety sú vyrábané z miešaného dreva. Mäkkú drevinu predstavuje smrek, tvrdú zas buk. Spoznáte ich podľa okraja, ktorý má typickú tmavú farbu. Tá je pozostatkom vysokého tlaku pôsobiaceho na piliny pri lisovaní. Sú vysoko výhrevné, zanechávajú o niečo viac popola a nedisponujú žiadnym vzduchovým kanálikom, vďaka čomu horia dlhšiu dobu.

Nočné kôrové brikety

Nočné kôrové brikety sú skvelým nočným pomocníkom do každej domácnosti. Keďže brikety horia 10 až 16 hodín, odpadnú vám starosti s dokladaním. Na rozdiel od brikiet drevených, sa nočné brikety vyrábajú z čistenej kôry ihličnatých stromov – borovice a smreka.

Turbo brikety s dierou

Pokiaľ hľadáte brikety, ktoré vám doma vytvoria vysoké teploty v relatívne krátkom čase, turbo brikety sú tou vašou šálkou kávy. Vzduchový kanálik uprostred, ktorý podnecuje horenie, im vyslúžil familiárny názov „turbo.“

 

Hodnotenie

Brikety vhodné do vašej domácnosti
Hodnotenie 4.2 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma