Chceš vedieť, ako motivovať zamestnancov? Plat nie je všetko

Chceš vedieť, ako motivovať zamestnancov? Plat nie je všetko

Peňažné ohodnotenie zamestnancov už vôbec nie je všetko. Dôležitá je priateľská atmosféra a pohodlie

27.08.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Ako to urobiť tak, aby sa tvoji zamestnanci do práce aj tešili? Nie je to tak náročné, ako sa zdá. Stačí sa obrátiť na niekoľko základných pravidiel :

 

Chválenie zamestnancov je jeden z najlepších spôsobov, ako zamestnancov do práce aj motivovať. Nikto nechce počúvať celý čas strávený v práci iba rozkazy a príkazy. Veľakrát je to vyčerpávajúce a zamestnanec potrebuje počuť iba niekoľko hrejivých slov.

 

Byť šéfom nie je ľahké. Kázaniam sa voči zamestnancom nevyhnete, no aj tak. Stále môžete byť ten druh šéfa, ktorý bude svojich zamestnancov počúvať, usmerňovať a nechať ich slobodnými. Nebudeš ich toľko kontrolovať a dáš im voľnosť.

 

Staraj sa o svojich zamestnancov. Pokiaľ sa bude cítiť zamestnanec dobre v prostredí, v ktorom pracuje, je to veľké plus. A nehovoríme teraz iba o spôsobe komunikácie. Zamestnanci určite uvítajú, ak budú sedieť na pohodlných stoličkách, klíma bude počas leta fungovať a v zime bude kúrenie. Inak ich môžeš získať aj kuchynkou, v ktorej si môžu pripravovať kávu alebo čaj.

 

Zabezpeč svojim zamestnancov obedy, prípadne stravné lístky. Nikto nerád pracuje počas dňa hladný. Nejde to. Práca začína byť o to jednoduchšia ak si uprostred dňa odpočinieš, naješ sa a pokračuješ.

 

Aké benefity by si navrhoval? Vymýšľaj. Zamestnanci to určite ocenia. Je to veľmi obľúbená praktika, ktorá si tak vie získať aj väčšie množstvo ale aj menšie množstvo zamestnancov. Ide napríklad o kupóny na masáž, kúpaliská a lyžovačky.

 

Skúšali ste už teambuilding? Je to príležitosť na hlbšie zoznámenie a zážitky s kolegami. Ľahšie sa tak dostanete k bližšiemu vzťahu, práve vďaka spolupráci alebo spoločnej konverzácii. Firmy vedia preferovať športové aktivity, turistiku, no niektoré zase jednoduché zasadnutie v bare. Výber je na vás.

 

Personálne poradenstvo sa rozrástlo aj u nás. Zamestnávajú profesionálnych pracovníkov, ktorí vašich zamestnancov poctivo zanalyzujú a následne ti navrhnú aký motivačné postupy by si mal začať praktikovať.

Hodnotenie

Chceš vedieť, ako motivovať zamestnancov? Plat nie je všetko
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma