Chcete prácu v nemeckej firme? Pripravte si CV v nemčine

Chcete prácu v nemeckej firme? Pripravte si CV v nemčine

Na slovenskom trhu v súčasnosti pôsobí viac ako 400 nemeckých spoločností zamestnávajúcich viac ako 90000 Slovákov

19.08.2014 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Pravdepodobnosť, že jedného dňa sa môžete uchádzať o prácu práve v niektorej z nemeckých spoločností pôsobiacich na Slovensku, nie je teda zanedbateľná.

 

Ak má uchádzač záujem o prácu v nemeckej firme je takmer isté, že od neho bude zamestnávateľ vyžadovať aj životopis v nemeckom jazyku. Množstvo Slovákov zasa odchádza počas roka pracovať do nemecky hovoriacich krajín - Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko. V tomto prípade je životopis v nemeckom jazyku úplne nevyhnutný.

 

Ak teda už teraz viete, že by ste sa jedného dňa radi pobrali za prácou do nejakej nemecky hovoriacej krajiny -  pričom nie je žiadnym tajomstvom, že v týchto krajinách sú platové podmienky výrazne lepšie ako na Slovensku - môžete si už teraz pripraviť vaše CV v nemčine, ktoré časom len doplníte a upravíte tak, aby sedel s vašou aktuálnou situáciou.

 

Aby bolo písanie životopisu o niečo ľahšie, môžete si za príklad zobrať vzor životopisu v nemeckom jazyku, kde sú už vopred preložené základné pojmy, ktoré sa v životopise vyskytujú ako aj zachovaná štruktúra správneho životopisu

Pri písaní nemeckého životopisu je bodom úrazu najmä nesprávny preklad pojmov a zlá gramatika čo spôsobuje zmätenie človeka, ktorý životopis číta - obyčajne zamestnávateľ alebo personalista.

 

Pritom návod na to ako napísať životopis nie je tak zložitý. Stačí postupovať podľa krokov, zachovať štruktúru, dať pozor na správnu gramatiku a spomenúť len to, čo zamestnávateľa (personalistu) môže zaujímať, resp. zaujať. 

Brigády pre študentov a absolventov nielen na leto
 

Hodnotenie

Chcete prácu v nemeckej firme? Pripravte si CV v nemčine
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma