Čistenie podlahových krytín pred Vianocami

Čistenie podlahových krytín pred Vianocami

Vianoce sa nekontrolovateľne blížia a spolu s nimi aj veľké upratovanie.

30.11.2018 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Čistenie podlahových krytín pred Vianocami

Vianoce sa nekontrolovateľne blížia a spolu s nimi aj veľké upratovanie. Čistenie kobercov, linolea a parkiet akiste patrí medzi najnáročnejšie činnosti, existuje však niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa škvŕn a špiny rýchlo a efektívne.

Linoleum ako nové

Prostriedky na čistenie linolea by mali byť pH neutrálne, aby nedošlo k jeho poškodeniu a narušeniu štruktúry. Povrch by ste najprv mali zotrieť protiprachovým mopom, povysávať alebo pozametať. Následne by ste ho mali vytrieť vlhkým mopom s vyššie spomínaným prostriedkom alebo použiť len čistú vodu.

Ak máte na linoleu škvrny, použite na nich prostriedky, ktoré nie sú kyslé, alkalické ani práškové. Pokiaľ neviete, ktorý prostriedok sa hodí na čistenie vášho linolea, skúste kontaktovať výrobcu.

Zbavte koberce škvŕn

Koberce môžete čistiť nasucho, pomocou prášku, ktorý chvíľu necháte pôsobiť a potom ho povysávate. Druhým spôsobom je mokré čistenie kobercov. Zaobstarajte si špeciálnu kefku, ktorá vlas koberca nepoškodí. Keď koberec vyschne, môžete ho povysávať. Na trhu nájdete aj rôzne rozprašovače, ktoré sú skvelým prostriedkom na čistenie kobercov s dlhým vlasom.

Škvŕn sa zbavíte tiež pomerne jednoducho. Kávu odstránite teplou vodou a čistiacim prostriedkom, stačí koberec  navlhčovať, vysávať a sušiť, na kečup je skvelý amoniak (10%), perchlorethylen – pretrieť bielou handrou a zľahka osušiť, krvi sa zbavíte aplikovaním studenej vody, na červené víno budete potrebovať  soľ, odstraňovač fľakov, 10% biely roztok kyseliny citrónovej, najprv aplikovať soľ a potom doošetrovať.

Parkety, ktoré sa budú lesknúť čistotou

Drevené podlahy by ste mali udržiavať čisté a aplikovať na nich čo najmenej vody. Prach odstránite klasickým vysávaním alebo pozametaním podlahy. Následne podlahu utriete dobre vyžmýkanou handrou alebo mopom. Podlahu nenamáčajte, aby sa nezmenila jej farba alebo tvar. Univerzálne prostriedky nie sú najlepšou voľbou, môžu podlahu vysušiť. Preto vždy kupujte špeciálny prostriedok, ktorý je vhodný práve na vašu podlahu.

Šmuhy od topánok odstránite technickým benzínom, stopy od fixiek liehom s vodou (1:1), vosk a žuvačky treba zmraziť a potom odstrániť mechanicky.

Hodnotenie

Čistenie podlahových krytín pred Vianocami
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma