Cítiš sa vyčerpane a nedá sa ti pracovať? Namotivujeme ťa!

Cítiš sa vyčerpane a nedá sa ti pracovať? Namotivujeme ťa!

Chcel by si vedieť, ako sa vyvarovať nude a ostávať aktívny? Prečítaj si náš článok

30.08.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Chcel by si vedieť, ako sa správne naladiť do práce a nepremrhať celé dni? Radi ti poradíme akými spôsobmi budeš schopný opäť fungovať. Potrebné je držať sa nasledujúcich bodov. 

 

Pre udržanie sviežosti po celý deň je podstatný najmä ranný rituál. To, aký si zvolíte je čisto na vás. Niekto si privstane a číta noviny popri pití kávy, tvoj ranný rituál môže byť založený na základe tvojho rozpoloženia. Ide hlavne o to, aby si sa nikam nehrnul a dal si na všetko čas a v kľude opustil byt. Rána v práci začínaj taktiež systematicky. Najťažšiu prácu si nechaj na ráno, ostaté ľahšie veci dorobíš aj poobede. Radí sa to, pretože budeš mať náročnejšie veci rýchlejšie za sebou.

 

Iným spôsobom môžeš proti svojej pohodlnosti bojovať rozdelením práce. Sprav si harmonogram a svoj dôležitý cieľ si rozdeľ na niekoľko menších, ktoré budeš postupne spracovávať. Taktiež si stav priority a nepodvádzaj! Chápeme, že sú veci, ktoré nehoria, no lepšie je to naozaj svedomito urobiť, ako to na poslednú chvíľu odfláknuť. 

 

Nevieš, čo ráno so sebou robiť, aby si sa konečne dostal do formy? Radíme ti cvičiť. Je jedno ako, ak nie si fanúšikom behu, je tu jóga. Cvičenie ti pomôže v prekrvení častí tela, rovnako ako aj hlavy a mysle. Svieži a motivovaný môžeš vyraziť do práce. Ak prosto na šport nie si, čítanie je taktiež dobrý spôsob ako naštartovať svoju myseľ a kreativitu. 

 

Podstatné je sa aj na niečo tešiť. Preto by si si mal zlepšovať náladu najčastejšie ako to ide. Nezabúdaj však na prácu. Ide o maličkosti, ktoré ťa môžu nachvíľku oslobodiť od neustáleho myslenia nad prácou a tým ťa uvoľniť. Ide o jedlo, hudbu alebo robiť si plány do budúcna.

 

Odmeňuj sa! Nefunguje to iba pre výchovu zvierat, funguje to aj na nás samých. Nič nie je lepšie ako pochopiť na čo si celý mesiac tak prísne pracoval. Možno kúpa oblečenia alebo doplnkov do bytu, či nové hodiny alebo topánky. Čokoľvek, čo si môžeš dovoliť. Ako odmena funguje aj oddych s kamarátmi. 

 

Snaž sa myslieť v prítomnosti, teda z hlavy vypusti všetky zaťažujúce myšlienky. Práca vie byť veľké plus, ktoré ťa vie odosobniť od reality. Netreba to preháňať, no práca vie byť mimoriadne prospešná pre ľudskú myseľ. V prvom rade, ide o výber práce alebo brigády. Pokiaľ sa bdueš na svoju prácu tešiť, bude sa ti to oplácať. 

 

Hodnotenie

Cítiš sa vyčerpane a nedá sa ti pracovať? Namotivujeme ťa!
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma