Čo by ste mali vedieť o kosačkách?

Čo by ste mali vedieť o kosačkách?

Pokiaľ máte dom, záhradu alebo nejaké pozemky, problémy s kosením trávnika dobre poznáte.

18.09.2018 | Hi Promotion s.r.o. | toprobot.sk

Čo by ste mali vedieť o kosačkách?

Pokiaľ máte dom, záhradu alebo nejaké pozemky, problémy s kosením trávnika dobre poznáte. Zvoliť si správnu kosačku môže byť niekedy trošku náročnejšie. Existuje totiž hneď niekoľko typov.

Vretenové kosačky

Fungujú na princípe vreteno nožov. Nožmi trávu skôr strihajú, ako kosia. Pokiaľ je plocha husto zarastená, budete musieť pri kosení vynaložiť väčšiu silu. Zberný kôš býva súčasťou kosačky, nie je to však pravidlo. Ručný typ kosačky sa hodí na plochy do 250 m2 a elektrický zvládne aj 500 m2.

Rotačné kosačky

Rotačné kosačky disponujú horizontálnymi nožmi, ktoré pri kosení rotujú. Sú pohodlné a trávu pokosia úhľadne a kvalitne. Hodia sa na stredne veľké aj veľké trávniky. Na veľké pozemky by ste mali voliť benzínovú kosačku, ktorá pokosí aj 1400 m2..

Strunové kosačky

Kosačku držíte za riadidlá a prechádzate ňou po trávniku, ktorý seká cievka so strunou. Na výber máte z kosačky elektrickej a benzínovej. Sú skvelou voľbou hlavne v prípadoch, keď sa chystáte kosiť vysoký porast, trávu pod kríkmi, pri múroch a podobne.

Bubnové kosačky

Kosačky sa využívajú najmä v sadoch a na lúkach, kde je tráva veľmi vysoká. Pokosenú trávu skladajú do riadkov. Vďaka silnému motoru ju môžete využiť aj v nerovných terénoch.

Robotické kosačky

Do popredia sa dostávajú aj robotické kosačky, ktoré vám predvedú veľké množstvo zaujímavých funkcií. Okrem toho, že vás úplne od kosenia trávnika odbremenia, vedia pokosiť aj svahy, samy sa nabíjajú a môžete ich ovládať aj na diaľku, cez aplikácie v smartfónoch. Na trhu nájdete rôzne modely. Pred kúpu si ujasnite, o akú veľkú plochu trávnika pôjde a siahnite po tom správnom type.

Okrem kosačiek si môžete zaobstarať aj iných robotických pomocníkov. Robotickým bazénovým vysávačom vám odpadnú starosti s čistením bazéna. S robotickým vysávačom zas môžete zabudnúť na nekonečné vysávanie podláh a kobercov vo vašej domácnosti.

Hodnotenie

Čo by ste mali vedieť o kosačkách?
Hodnotenie 4.2 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma