Čo by ste mali vedieť o vinylových podlahách?

Čo by ste mali vedieť o vinylových podlahách?

Vinylová podlaha si postupne vďaka svojej širokej škále dekorov, ktoré dokážu napodobniť takmer čokolvek, získava srdce mnohých.

21.08.2018 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Čo by ste mali vedieť o vinylových podlahách?

Vinylová podlaha si postupne vďaka svojej širokej škále dekorov, ktoré dokážu napodobniť drevo, dlažby aj textílie, získava srdce mnohých. Vinyl je v podstate skratkou pre klasické PVC. Líši sa ale od neho kvalitou aj vlastnosťami.

Ako sa delia vinylové podlahy?

Heterogénne – ide o PVC, ktoré je nemäkčené, podlaha je lepená alebo plávajúca Homogénne – majú rovnakú štruktúru ako klasické PVC a zakúpite ich v roliach

Druhy vinylových podláh

Podlaha, ktorá sa lepí celoplošne

Vinylová podlaha sa lepí k celoplošnému podkladu. Má jednu až dve mriežky. Vyznačuje sa rozmerovou stálosťou. Podlaha má hrúbku cca 2 až 3 mm. Hodí sa do všetkých typov miestností a môžete k nej nainštalovať aj podlahové kúrenie.

Podlaha so zámkom

Pokiaľ budú miestnosti viac zaťažované, mali by ste siahnuť po tomto variante. Podlahy so zámkom sú vysoko odolné voči vode, preto sa budú vynímať najmä v miestnostiach, kde je zvýšená vlhkosť (kúpeľňa, kuchyňa). Hrúbka podlahy sa pohybuje v rozpätí 4-5mm.

Podlaha na HDF doske

Tento typ vinylovej podlahy prichádza ruka v ruke s vysokým komfortom a unikátnym moderným dizajnom. Podlaha má skvele zvukovoizolačné vlastnosti. Hrúbka podlahy sa pohybuje okolo 10 mm.

Imitácie podláh k dispozícií

Vyberať si môžete z rôznych imitácií, ktoré sú na pohľad na nerozoznanie od – dreva, kameňa, dlažby a textilu. Povrch vinylovej podlahy sa tiež líši. Môže byť hladký bez hocakej štruktúry. Tento povrch pripomína drevené parkety. Siahnuť môžete aj po opracovanej alternatíve – škrabaný povrch, žilkovanie či malé hrče, ktoré dodajú podlahe na autenticite. Podlaha môže mať tiež rôzne nerovnosti, ktoré napodobnia povrch kameňov a budú pôsobiť prirodzeným dojmom.

Vyberte si takú podlahu, ktorá podčiarkne originálny charakter vašej domácnosti. Vďaka neuveriteľnému výberu a širokému spektru farieb ju doladíte aj k akémukoľvek nábytku a dekoráciám.

Hodnotenie

Čo by ste mali vedieť o vinylových podlahách?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma