Čo ste o spánku nevedeli?

Čo ste o spánku nevedeli?

Hovorí sa, že ideálny počet hodín, ktoré by mal človek stráviť v posteli, je jedna tretina z dňa, a tedaosem hodín.

21.03.2018 | Hi Promotion s.r.o. | prespanok.sk

Čo ste o spánku nevedeli?

Hovorí sa, že ideálny počet hodín, ktoré by mal človek stráviť v posteli, je jedna tretina z dňa, a tedaosem hodín. Nie je to vždy pravda. Aj spánok je ovplyvňovaný niekoľkými faktormi, ako je napríklad vek či zdravie. Spánok je sám o sebe pozoruhodný a pre mnohých stále ostáva tajomstvom. Prečítajte si fakty, ktoré ste o ňom netušili.

1.       Nedostatok spánku vás môže zabiť

Samozrejme, ani jedna zo spomínaných možností nie je pre organizmus dobrá. Z krátkodobého hľadiska je však spánok dôležitejší ako jedlo.

2.       Za nespavosťou sa nemusí skrývať len nesprávny životný štýl

K nespavosti prispieva aj uponáhľaný životný štýl, málo pohybu a zlá strava. Ľudia, ktorí vykonávajú nejakú fyzickú aktivitu, majú aj lepší spánok. Rovnako by ste nemali jesť tesne pred spaním ťažké jedlá a zlepšiť si prostredie vo vašej spálni.

Za problémami zo spánkom môže stáť aj nekvalitný matrac. Investícia do nového s vhodným stupňom tvrdosti môže byť riešením. Vhodné sú napríklad matrace z bio peny, ktoré sú vyrobené z pien na báze prírodných olejov, sú tvarovo stále a majú vyššiu elasticitu.

Obľúbené sú aj anatomické vankúše, ktoré sa poľahky prispôsobia vašej krčnej chrbtici a vy si vďaka ním budete spať ako v bavlnke.

Skvelým doplnkom do spálne je aj polohovateľný rošt, ktorý zaručí matracu dlhšiu životnosť a správnu ortopedickú funkčnosť.

3.       Určte osobnosť podľa spánkovej polohy

Osobnosť človeka je možné určiť aj podľa polohy, v akej spáva. Ľudia, ktorí spávajú na boku v klbku sú príjemní a otvorení. Pokiaľ spávate na boku vo vyrovnanej pozícii, ste spoločenskí, na chrbte spávajú hlavne rezervovaní ľudia a na bruchu zas tí zábavní.

4.       Aj problémy s ranným vstávaním majú svoj názov.

Tento stav sa nazýva idiopatickáhypersomnia. Ľudia, ktorí ňou trpia, sa ťažko prebúdzajú a nadmerne veľa spia.

5.       Sny v čiernobielych farbách

Do skupiny ľudí, ktorí snívajú len v čiernobielych farbách, patrí asi 12 percent populácie. Pred tým, ako sa technológia vyvinula, a televízory boli len čiernobiele, číslo bolo, samozrejme, vyššie. Teraz ide najmä o starších ľudí.

6.       Koľko času trávime spánkom?

Bežný človek spánkom strávi až 8 hodín denne, čo vlastne tvorí v prepočte až 1/3 života. Ak sa teda dožijete 75-tich rokov, prespíte z nich až celých 25.

Hodnotenie

Čo ste o spánku nevedeli?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma