Čo sú to vlastne Tekuté stierače?

Čo sú to vlastne Tekuté stierače?

Aké výhody prinášajú?

13.02.2015 | NanoProm s.r.o. | www.nanoprom.sk

Autá dnes už patria ku každodenným partnerom ľudí. Niektorí si bez nich nevedia predstaviť život, iným nechýbajú. Ako sa staráme o seba, starať sa treba aj o našich štvorkolesových tátošov. Dnešné moderné automobily už ponúkajú tie najnovšie technológie, vybavenie, takže našou úlohou je už len užívať si jazdu. Autá nás vezú každý deň a tak si zaslúžia aj potrebnú starostlivosť. Odborné obchody ponúkajú rôzne prípravky, ktorými môžeme ošetriť lak nášho auta, interiér či sklo. A práve problematikou čelného skla sa budeme bližšie zaoberať.

 

Čelné sklo musí byť dokonale čisté, aby sme videli na cestu. To dáva logiku. Vedci ale vymýšľajú rôzne nové metódy, ako nám uľahčiť cestu, ako zlepšiť podmienky jazdy. Asi sa zhodneme, že jazda v daždi je menej príjemná ako za slnečného dňa. Zhoršená viditeľnosť, „babranie“ so stieračmi, aj keď dažďové senzory sú už pomerne bežným dodatkom vo výbave auta.

 

Najnovšou technologickou novinkou sú takzvané Tekuté stierače. Teraz si asi viacerí z vás dvíhajú obočie, ako môžu stierače tiecť, čo to je za produkt. Ide o produkt, ktorý sa vyrába na báze nanotechnológie a má jedinečné vlastnosti. Po ošetrení týmto prípravkom získa čelné sklo nevídané vlastnosti. Bude odpudzovať vodu (hydrofóbia), rôzne oleje (oleofóbia) a takisto nečistoty, čo v praxi znamená, že sa tieto nečistoty nedokážu na povrch priľnúť. Tieto vlastnosti zabezpečia, že vaše stierače na aute budete musieť používať minimálne, pri nižších rýchlostiach. Pri vyšších rýchlostiach (60-70 km/h) sa o to postará odpor vzduchu, ktorý bude odtláčať kvapky dažďa preč zo skla. Ocenia to šoféri, ktorí každý deň absolvujú dlhé cesty, či už do práce alebo práve v rámci svojho zamestnania.

 

Zhrňme si to celé. Aké výhody teda získate týmto produktom?

 

- v prvom rade to najdôležitejšie – vyššia bezpečnosť pri jazde v daždi

- nečistoty sa nepriľnú na čelné sklo a jeho čistenie je veľmi jednoduché, nečistoty sú z povrchu skla zmyté dažďom, ak by aj zostali nejaké na povrchu, ich odstránenie je ľahké, postačí málo vody

- zníži sa používanie stieračov a ostrekovacej kvapaliny

- sklo sa ľahšie čistí aj od námraz

- tento výrobok je UV stabilný, odolný voči chemikáliam, kefám v autoumyvárni či posypovej soli

- šetrí váš čas a peniaze

 

Určite sú to zaujímavé novinky a poznatky, ktoré sa zrejme oplatí vyskúšať. Mnoho firiem ponúka rozličné produkty, tekuté stierače sú v širokej ponuke firmy NanoProm, ktorá okrem stieračov ponúka široké spektrum výrobkov na ošetrenie automobilov. Vyskúšate ich aj vy?

Hodnotenie

Čo sú to vlastne Tekuté stierače?
Hodnotenie 4.71 z 5
Počet hlasov 7
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma