Čo vlastne polodrahokam je?

Čo vlastne polodrahokam je?

O mineráloch

11.05.2014 | ONWAY | www.polodrahokam.sk

Jedným slovom, je to minerál. A prečo polo(drahokam)? Odpoveďou na túto otázku je, že polodrahokam ako minerál, nevyhovuje kritériám drahokamu. Teda drahokam je zriedkavý v prírode, čistý, stály, mechanicky odolný, má nádhernú farbu a lesk. Ak minerál niektoré z týchto kritérií nespĺňa, ide o polodrahokam. Najznámejšími sú kremeň, granát, topás, tyrkys, turmalín, zirkón a nefrit. Samostatnou kategóriu sú riečne perly.

 

Polodrahokamy sa využívajú na výrobu šperkov, o ktoré je v poslednom čase veľký záujem. Rovnako ako bytové doplnky, práve pre ich nádherné farby a lesk. Kúpa minerálnych kameňov by však nemala byť záležitosťou náhodného výberu. Kamene kupujeme podľa znamenia zverokruhu, ale aj podľa účelu. Šperky vyrobené z minerálov kupujeme, v dnešnej modernej a zároveň uponáhľanej dobe, napríklad pri migréne ametyst, ruženín, či tanzanit. Ak teda chceme urobiť radosť a zároveň pomôcť, skvelou voľbou je kúpa šperkov vyrobených z rôznych minerálov. Rodine alebo známym tak môžeme pomôcť pri bolestiach chrbtice, kožných ochoreniach, alergiách, ale aj pri srdcovocievnych ochoreniach. Je však na mieste, počítať s tým, že polodrahokamy nie sú liek.

Samozrejme, tieto šperky sa stali veľmi modernými doplnkami, pre ich farebnosť a rôznorodosť  použitia. Kamene sú osádzané do prsteňov či náušníc, ale rovnako vynikajúco pôsobia ako náhrdelníky, či náramky, či už na strieborných alebo zlatých retiazkach. Okrem kovov sú minerály vpletané aj do rôznofarebných šnúrok a môžu byť kombinované aj s krištáľmi.

 

V tejto kategórii by sme však nemali zabúdať ani na riečne perly. Sú symbolom ženskosti, dokonalosti, jemnosti a harmónie. Riečne perly sú produktom sladkovodnej perlorodky. Nemajú pravidelný tvar a pre zvýšenie predajnosti sú farbené špeciálnymi farbami. Nevýhodou oproti minerálnym kameňom je to, že sú veľmi chúlostivé a už pri bežnom kontakte s potom strácajú svoj lesk. Nič to však nemení na ich pôvabe. Rovnako ako minerály, aj perly majú zásluhou svojho zloženia liečebné účinky, napríklad na nervový systém, kosti a zuby, či svaly. Perly môžu zmierňovať horúčky, ale aj tráviace ťažkosti.

 

Pri kúpe šperkov z minerálov alebo riečnych perál, treba starostlivo zvážiť ich pôsobenie na organizmus. No nesmieme zabúdať ani na vhodnosť šperku k znemeniu zverokruhu. Ak pri výbere zohľadníme tieto fakty, sme na najlepšej ceste kúpiť, krásny a pritom účelný šperk, ktorý môže byť aj očarujúcim darčekom a to nielen pre dámy, ale aj pre pánov a deti.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma