Čo všetko zvažovať pri novej stavbe

Stavba domu nemusí by problém.

27.01.2019 | Zuzana Cmarková AZC rozpočet | www.stavebny-rozpocet.sk

Stavba nového domu nemusí byť problémom, pokiaľ všetky kroky podrobne zvážite a premyslíte si ich. Jedným z takýchto krokov je aj stavebný rozpočet. 

 

Stavebný rozpočet

 

Načo vlastne slúži stavebný rozpočet a prečo je veľkou výhodou? Stavebný rozpočet je dokument pomocou ktorého budete mať vopred kompletný prehľad o tom, čo koľko bude stáť a aká bude finálna suma za stavbu. 

 

Stavebný rozpočet vypracúva akreditovaný stavebný cenár, ktorý je certifikovaný. Stavebný rozpočet je dokoment, ktorý obsahuje podrobné informácie o materiáloch, produktoch a službách využitých na stavbu. 

 

Dokument sa vypracúva pred začatím všetkých prác a zvýčajne aj pred oslovením spoločnostií, ktoré sa budú na stavbe podielať. Máte tak objektívny pohľad na finálnu sumu stavby z pohľadu nezainteresovanej osoby.

 

Vypracovaním stavebného rozpočtu, tak chránite svoje investície pred nežiadúcimi a skrytími poplatkami za služby a materiál, ktorý ste nevyužili. 

 

Služby stavebného rozpočtu sú vhodné pre samosprávy, živnostníkov, súkromné osoby, banky alebo poisťovne.

 

Moderné kúrenie

Súčasťou moderného eko domu by mal byť aj moderný a hlavne nízko nákladový vykurovací systém. Obľúbenou novinkou na trhu sa staly infrapanely. Infrapanely sú moderné a a veľmi výkonné panely, ktoré sa umiestňujú na stenu alebo strop. 

 

Výhodou takýchto panelov je, že prúdia teplo rovnomerne do celej miestnosti a vytvárajú tak tepelnú pohodu a zdravú klímu. Tento fakt zabraňuje plesniam. Pomocou infraanel navyše dokážete niekoľko násobne znížiť náklady spojené na vykurovanie.

 

Infrapanely sú dodávané buď v klasickej bielej farbe alebo v ľubovolnom motíve, ktorý si vyberiete. Infrapanel, tam môže slúžiť ako obráz a teda ako dekoratívny doplnok interiéru.

Hodnotenie

Čo všetko zvažovať pri novej stavbe
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma