Detské postieľky pre bábätká

Detské postieľky pre bábätká

Detská postieľka do detskej izby

04.04.2015 | DETSKAPOSTEL, s.r.o. | www.detskapostel.com

Budúce mamičky zbystrite pozornosť – ako si správne vybrať detskú postieľku?

Všetky budúce mamičky dôverne poznajú ten pocit šťastia popri tehotenstve. Prvý ultrazvuk, zistenie pohlavia, gratulácie od rodiny a priateľov. Popri tom však tehotenstvo prináša aj kopec starostí a problémov. A tak radosť z nového potomka ľahko vystrieda rad neodkladných záležitostí, medzi ktoré patrí nákup detského oblečenia, vaničky, kočíka a v neposlednom rade aj detskej postieľky. Pri jej výbere však treba brať do úvahy hneď niekoľko skutočností. 

Veľkosť, úložný priestor a materiál

Postieľky pre bábätká sú vo väčšine prípadov vyrobené z dreva, ktoré je ekologické a druhovo ide prevažne o buk alebo borovicu. Dôležité je rovnako i dispozičné riešenie postieľky, pretože mamička a predovšetkým bábätko okrem samotného priestoru na pokojný spánok potrebuje i množstvo iných vecí. Preto je často krát najlepším riešením úložný priestor, ktorý je buď zabudovaný a predávaný priamo s postieľkou, alebo sa dá dokúpiť. Každá detská postieľka by mala byť polohovateľná s možnosťou nastavenia do troch polôh. Prvá – keď dieťatko leží, druhá, stredná poloha – keď sedí a tretia – keď samostatne stojí. 

 

Bezpečnosť

Pre každé novonarodené dieťatko je základným a podstatným kritériom bezpečnosť detskej postieľky, keďže v nej trávi väčšinu času. Preto je nutné, aby bola postieľka stabilná s pevnou konštrukciou. Taktiež je pre bezpečnosť vášho dieťaťa dôležité, aby jej hrany boli zaokrúhlené a aby bol jej povrch dostatočne hladký.  

 

Estetická funkcia

Tretím kritériom pri výbere detskej postieľky je estetické hľadisko. V súčasnej dobe je sortiment detských postieľok natoľko široký, že si na svoje príde každý. Najčastejšie sa v ponuke objavujú postieľky v prírodnej drevenej farbe, prípadne s bielym lesklým náterom. Taktiež sú veľmi populárne aj lôžka s obrázkovou potlačou. Tie môžu byť buď potlačené konkrétnym motívom alebo vygravírované. V súčasnosti sú dostupné aj postieľky s prázdnym priestorom na čele postieľky, kedy si mamička sama môže vybrať motív potlače, ktorý na ňu bude aplikovať. Rovnako exituje veľké množstvo dekorácií, ktoré sa zvyknú na postieľky pripevňovať. Najčastejšie ide o baldachýny, chrániče stien s dodatočným úložným priestorom a visiace hracie skrinky.

 

Funkčnosť

Ak bojujete s malým bytovým priestorom a klasické postieľky sa vám zdajú príliš veľké, existuje možnosť zakúpenia postieľok priamo k vašej posteli. Tie sú však určené len do šiestich mesiacov od narodenia bábätka. 

 

Detské postieľky sú neodmysliteľným kúskom pri výbere výbavy pre dieťatko. Budúci rodičia by preto mali venovať zvýšenú pozornosť pri nákupe takýchto výrobkov, a tým zabezpečiť novému členovi rodiny pokojný  a ničím nerušený spánok.

Hodnotenie

Detské postieľky pre bábätká
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma