Digestory Maan

Digestory Maan

Digestory Maan - ostrovčekové, komínové, výsuvné digestory.

29.06.2014 | Izzy Trading | www.digestorysk.sk

Digestory sú už dlhé roky automaticky inštalované do panelákových bytov, v posledných rokoch ich popularita čoraz viac narastá a stávajú sa nielen potrebným vybavením domácnosti, ale častokrát aj zaujímavým dizajnérskym doplnkom.

 

Pri výbere správneho kuchynského digestoru by sme mali dbať hlavne na dostatočný výkon, čo najmenšiu hlučnosť, orientovať sa podľa typu umiestnenia, typu digestoru a v neposlednom rade podľa jeho dizajnu.

Ak máte možnosť pripojiť váš digestor na komín alebo odťahové potrubie, je určite vhodnejšou alternatívou digestor fungujúci na odťahovom princípe, v opačnom prípade je pre vás tým správnym digestor recirkulačný, ktorý odsaté pary prefiltruje a vyčistený vzduch pošle späť do miestnosti.

 

Výkon kuchynského digestoru je najdôležitejším parametrom pri výbere. Vo všeobecnosti platí jedniduché pravidlo – čím väčšia kuchyňa, tým je potrebný vyšší výkon digestoru. Výkon je uvádzaný v m3/hod., čo je objem vzduchu, ktorý je kuchynský digestor schopný odsať na hodinu prevádzky. Pre bežnú panelákovú kuchyňu s rozlohou 8 m2 postačuje výkon do 320 m3/hod. Pri neprimeranom výkone vzhľadom na veľkosť miestnosti sa môže stať, že sa vlhkosť v byte udrží a začnú sa vyskytovať pliesne.

 

Ďalším dôležitým parametrom je hlučnosť digestoru, konkrétne jeho hlučnosť pri plnom výkone. Optimálna hlučnosť je do 58 dB, pri recirkulačných typoch však treba rátať s vyššou hlučnosťou.

 

Pri výbere vhodného typu digestoru sa zamerajte na vzhľad interiéru vašej kuchyne. Pre menšie kuchyne sú vhodné vstavané, resp. výsuvné digestory, ktoré žiadnym spôsobom nenarúšajú vzhľad kuchyne a pri vhodnej voľbe a umiestnení sú v kuchynskej linke takmer neviditeľné.

Ak máte varnú dosku umiestnenú v priestore kuchyne, tým správnym pre vás bude ostrovčekový digestor, ktorý je možné pripevniť k stropu na ktoromkoľvek mieste voľného priestoru.

V prípade, že máte možnosť napojiť váš kuchynský digestor na odvádzací komín, odporúčame využiť komínový digestor. Tieto sú trošku objemnejšie, kvôli komínu, ktorý zakrýva rúru, ale väčšinou sú zaujímavo dizajnérsky konštruované a tak môžu svojim vzhľadom oživiť a ozvláštniť interiér vašej kuchyne.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma