Dnes už je jednoduché opraviť zlomený alebo vypadnutý zub

Dnes už je jednoduché opraviť zlomený alebo vypadnutý zub

Ak sa vám zlomil alebo vypadol zub, existuje na to jednoduché riešenie

08.08.2016 | DENTAL CARE Dr. Rosa | www.dentalcare-rosa.sk

Zlomený alebo vypadnutý zub nikdy nie je nič príjemné. Najmä preto, lebo nerobí dobrý dojem. Ale aspoň ste oň neprišli pri extrakcii zuba kvôli tomu, že bol pokazený.

 

Našťastie, dnes už je celkom jednoduché opraviť tento problém so zubmi. Zubár má na to niekoľko možností v závislosti od toho, ako k zlomeniu alebo vypadnutiu zubu došlo. Pred samotným zákrokom je ale potrebné ísť na prehliadku, pretože napríklad pri zlomenom zube treba zistiť, či je odhalená zubná dreň. V takom prípade by mohlo dôjsť k hypersenzitivite na teplotu a tlak pri jedení, čo by vám spôsobovalo nepohodlie.

 

Pri zlomenom zube sa často používa dentálna kozmetika, vďaka čomu vám na zub nanesú hmotu, ktorá nahradí zlomenú časť zuba. Ak máte aj zlomenú časť zuba, je možné ho znovu pripevniť naspäť.

 

Ďalšou možnosťou je zubná korunka, ktorá sa nasadí na zvyšnú časť zuba. Je vhodná najmä ak chýba značná časť zuba. Alebo zubný implantát, ktorý sa zavedie priamo do čelustnej kosti

Aby ste zlomeniu alebo vypadnutiu zubov predišli, toto riziko môžete značne zmenšiť, ak nebudete tlačiť zuby o seba, chrúmať tvrdé cukríky alebo zubami otvárať rôzne predmety.

Hodnotenie

Dnes už je jednoduché opraviť zlomený alebo vypadnutý zub
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma