Dokumenty užitočné pre uchádzačov o zamestnanie

Dokumenty užitočné pre uchádzačov o zamestnanie

Vzor dokumentu je pomôckou pre uchádzača, ktorá ho navedie tým správnym smerom pri písaní

26.08.2014 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Hľadanie zamestnania alebo brigády je niekedy dlhý a náročný proces, ktorému predchádza napísanie jedného no často hneď viacerých dokumentov. Asi najbežnejšie sa so zamestnaním spája životopis - formálny dokument, typicky v štruktúrovanej forme, ktorý obsahuje základné údaje o vzdelaní, pracovných skúsenostiach a zručnostiach uchádzača.

Viacerí zamestnávatelia dnes vyžadujú aj zaslanie motivačného listu. Okrem toho ešte skôr ako napíšete životopis, zasielate aj žiadosť o zamestnanie. Aj obsah žiadosti je veľmi dôležitý. Všetky vzory dokmentov musia pôsobiť seriózne, formálne a so zachovanou štruktúrou, ktorú personalisti poznajú a rýchlo sa v nej zorientujú. Samozrejme neplatí to v prípade ak sa uchádzate o pozíciu kreatívca. Tam je dôležité ukázať aj svoju kreativitu, fantáziu a najlepšie prísť s niečím novým, čo zamestnávateľa osloví.

 

Vzor životopisu má svoj zmysel, hlavne ak píšete životpis prvýkrát alebo ste mali nejakú negatívnu spätnú väzbu na svoj životopis. Ak zachováte štruktúru aká je použitá vo vzore životopisu, nemáte čo pokaziť. Rozhodujúce sú už potom len vaše skúsenosti, zručnosti, vystupovanie a osobnostné vlastnosti, ktoré rozhodujú o prijatí do zamestnania. Dôležité je nezabúdať aj na gramatickú úpravu. Gramatické chyby v texte nepotešia oko žiadneho personalistu.

 

Ak sa uchádzate o zamestnanie alebo brigádu v nejakej zahraničnej spoločnosti, takmer určite budete písať aj životopis v angličtine. Ten sa v mnohom nelíši od slovenského životopisu. Nezabudnite preložiť úplne všetky položky životopisu do anglického jazyka. Veľmi často do spoločností príde anglický životopis so slovenským nadpisom "Životopis". Pozor si dajte aj na určenie úrovne vašich znalostí a položiek.

 

Keďže na Slovensku pôsobí množstvo nemeckých spoločností, užitočným pre viacerých bude aj životopis v nemčine. Platí preň totožné ako aj pre CV v anglickom jazyku. 

 

 

Brigády a stáže pre študentov na Slovensku a v zahraničí
 

Hodnotenie

Dokumenty užitočné pre uchádzačov o zamestnanie
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma