Dovolenka Tunisko - zaujímavé informácie

Dovolenka Tunisko - zaujímavé informácie

orient, krásne pláže, lacná dovolenka

15.05.2015 | Travel Agent | www.bigtravel.sk

 

Keďže je Tunisko stále cenovo najdostupnejší orient s krásnymi piesočnatými plážami a mnohí uvažujete o dovolenke v tejto krajine, tu je pár zaujímavých informácií, ktoré ste možno o tejto krajine ešte nepočuli:

 

Vedeli ste, že v tuniskom púštnom mestečku Douz rastie najdrahšia korenina sveta - šafrán? Ide o najcennejší šafrán spomedzi všetkých šafránov, ktorých cena sa pohybuje od 1400 eur až do 8000 eur za 1 kg. Bohužiaľ najviac na ňom zarobia obchodníci, nie pestovatelia a zberatelia. Treba si dať pozor na falošný šafrán, ktorý sa vyznačuje hlavne nízkou cenou oproti pravému šafránu. Do mestečka Douz sa dostanete napríklad počas fakultatívneho výletu na Saharu.

 

Vedeli ste, že v Tunisku - priamo v meste Tunis sa v roku 1938 narodila aj herečka Claudia Cardinale a tu aj vyrastala? A údajne proti svoje vôli tu vyhrala aj súťaž krásy a získala tak cenu: výlet na benátsky filmový festival, kde zaujala exotickou krásou a do 2 mesiacov už mala kontrakt na filmovú úlohu. Počas natáčania už bola tehotná, ale tehotenstvo aj pôrod musela tajiť. Syna Patrika vydávala jej rodina za Claudiinho brata, ani on sám nevedel, že je jej synom.

 

Vedeli ste, že Tunisko sa stalo kulisami pre mnoho svetoznámych filmov? V mestečku Sidi Bou Said bola natočená Angelika, koloseum El Jam - mimochodom 3. najväčšie koloseum na svete, môžete vidieť v scénach filmu Gladiátor aj Angelika. Jedným z najsilnejších zážitkov je výlet na Saharu, tá poslúžila aj pre tvorcov filmu Hviezde vojny či Anglický pacient. Samozrejme Tunisania sú na to hrdí a určite Vás na tieto miesta radi zavedú.

 

Tunisko je 4. najväčším výrobcom olivového oleja na svete. Ak rozmýšľate čo kvalitné priniesť z tejto krajiny domov, tak si pokojne môžete pripísať na zoznam olivový olej a tiež ďatle, ktoré takisto patria medzi ich významnú vývoznú plodinu.

 

Aj Tunisania sú vynaliezaví národ a tak práve v tejto krajine sa vynašli mikro zavlažovacie systémy a tomuto sa asi nikto nebude čudovať: aj predaj formou dražby.

 

Vedeli ste, že výroba kvalitného tkaného koberca trvá až 5 mesiacov? Najčastejšie je tkaný z ovčej vlny alebo ťavej srsti, hodvábu a kašmíru a o jeho pravosti Vás presvedčí certifikát na rube koberca. Hovorí sa, že v tuniskom meste Kairouan vie tkať koberec každá žena.

 

Ak by ste si chceli v Tunisku investovať a postaviť si napríklad hotel, tak by ste si najprv museli nájsť nejakého spoľahlivého tuniského partnera, ktorí by musel vlastniť podľa zákona väčšinový podiel t.j. aspoň 51%. Takže zahraničný investori to v tejto krajine nemajú vôbec ľahké.

 

A viete koľko zarábajú Tunisania? Ich priemerný mesačný plat je 200 eur, takže im veľmi nemáme čo závidieť.  No zároveň je však Tunisko jednou z mála krajín, kde majú ženy a muži rovnaké mzdy ak pracujú na rovnakej pozícii, čo zase určite mnohé pracujúce dámy závidieť môžu.

 

PS:) Vedeli ste, že v Tunisku sa dá dovolenkovať už od 407 eur vrátane všetkých povinných poplatkov v overenom 4* hoteli s all inclusive stravovaním? My to vieme a radi Vám pomôžeme s výberom hotela, tak aby ste si naozaj Tunisko užili a aj precestovali, lebo jeho krásy za to stoja.

Poradca pre Vašu dovolenku www.travelagent.sk, www.bigtravel.sk

Tunisko - koloseum El Jam
Tunisko - mestečko Sidi Bou Said

Hodnotenie

Dovolenka Tunisko - zaujímavé informácie
Hodnotenie 4.8 z 5
Počet hlasov 10
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma