Dovolenka v Poľsku

Dovolenka v Poľsku

Osloví Vás dovolenka v Poľsku v oblasti plnej jazier?

27.06.2014 | Euroline computer s.r.o. | www.holiday-portal.com

Napriek tomu, že slováci sa počas letných horúčav najčastejšie chodievajú osviežiť k Jadranskému moru, nájdu sa aj takí, ktorých to viac ťahá do hôr a tôní lesa. Potom by Vás mohla osloviť dovolenka v Poľsku v oblasti plnej jazier, od ktorých vanie príjemný a osviežujúci vetrík. Jeden tip by sme pre vás mali – dovolenka v Poľsku oblasť Mazúrske jazerá.

 

Umiestnenie v TOP30 –tke v rámci sveta o niečom svedčí.

Mazúrske jazerá sa v hlasovaní o novodobých prírodných divoch sveta dostali do TOP tridsiadky. A niet sa čomu diviť, pretože táto jazernatá oblasť v severovýchodnej časti Poľska, patrí k svetovým prírodným klenotom. Podľa geológov je tu pomerne veľmi blízko pri sebe viac ako dvetisíc jazier, ktoré vytvárajú obrovský jazerný úsek  dlhý viac ako 290km! Takéto niečo, by sme u nás na Slovensku ani nemali kde umiestniť , že?

 

V oblasti Mazúrskych jazier je kraj nesmierne bohatý na prírodné krásy. Stretnete sa tu so zvieratami, na aké v slovenských lesoch asi len sotva narazíte – je tu možné zahliadnuť nielen zubra, ale aj losa. Romantické typy očarí plavba na lodi , resp. na loďke po najdlhšom morskom oku Jeziorak dlhom 27km pri ktorom zahliadnete, ako sa na brehu pasie los. Prirodzene, tento pohľad sa Vám nenaskytne, ak sa budete plaviť na motorovom člne, resp. na motorovej lodi a to preto, lebo motor by zvieratá určite vyplašil, aj preto je plavba po Jezioraku na motorom poháňanej loďke /lodi/ zakázaná.Mazúrske jazerá sú známe aj pre veľké množstvo vzácnych druhov vtáctva, pre ktorých je táto oblasť ideálnym domovom. Tu môžete naživo vidieť kormorány, odporúčame najmä prírodnú rezerváciu Luknajno, do ktorej Vás síce nevpustia, ale vtáky možno sledovať bez rušenia a to z neďalekých vyhliadkových veží.

 

Dovolenka pri jazere alebo dovolenka pri mori?

Je pravda, že Baltské more je od Mazúrskych jazier vzdialené nejaký ten kilometer, ale keď sa kúpete v obrovskom jazere Śniardwy, veľmi ľahko podľahnete dojmu, že ste pri mori. Toto jazero je totiž najväčšie poľské jazero s rozlohou 114 km štvorcových. A vďaka pomerne plytkej vode toto jazero ocenia nielen milovníci kúpania, ale na svoje si tu prídu aj fanúšikovia rybolovu. Na druhej strane, ak by Vás viac ako rybolov lákalo potápanie, vyberte sa na jazero s názvom Hańcza. Tu nájdete miesta s hĺbkou viac ako 100m! Samozrejme nesmieme opomenúť ani na vodný šport určený pre náročnejších a to na jachting, lebo Mazúrske jazerá ponúkajú na tento druh športu priamo ideálne podmienky.

 

Nielen jazerá tejto lokality sú obdivuhodné.

Tak napríklad viete niečo o fenoméne techniky nazývanom Elblaský kanál? Jedná sa o zariadenie technického charakteru, ktoré už viac ako 200 rokov dokáže premiestniť lode z jazier na hladinu Baltského mora. Tisícky zvedavcov ročne sa tu prídu pozrieť na to, čo vybudovali predkovia poliakov bez pomoci počítačov pred cca 8 generáciami. Za návštevu stojí aj historické mesto Ryn, alebo Frombork. V Ryne nájdete križiacky zámok a vo Fromborku Múzeum Mikuláša Kopernika. Ak ste fanúšikmi histórie, je treba vidieť legendárne pole neďaleko mestečka Grunwald, lebo na tomto mieste sa odohrala historicky veľmi zaujímavá vojnová epizóda medzi vojskami poľsko-litovskej únie a Rádom nemeckých rytierov.

Hodnotenie

Dovolenka v Poľsku
Hodnotenie 4.98 z 5
Počet hlasov 54
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma