Dovolenku si ľudia predstavujú zároveň odlišne a podobne

Dovolenku si ľudia predstavujú zároveň odlišne a podobne

Niekto hľadá oddych, iný zas dobrodružstvo.

03.07.2014 | MSTT | www.mstt.sk

Ale v zásade chce každý zažiť niečo nové a byť vytrhnutý z každodenného stereotypu. Niekto má rád všetko naplánované, iný je zas šťastný, keď sa môže vydať napospas sledu neočakávaných udalostí.

 

Pre niekoho je leto nevyhnutne spojené s morom v obľúbenej dovolenkovej destinácii a na tradičnom mieste, iný zas túži len tak spoznávať nové krajiny, skúšať niečo nové.

 

Wellness  pobyty sú síce v obľube aj v lete, avšak väčšinu predsa len láka dovolenka pri mori.

 

Dovolenka Taliansko

Taliansko je jednou z tradičných destinácií a turizmus je tam vybudovaný na vysokej úrovni. Mnohé prímorské mestá žijú len z turizmu počas leta, pričom v zime sa z daných mestečiek či letovísk stanú tiché, kľudné priam až zabudnuté miesta. Naopak, s príchodom leta a tepla dôjde k oživeniu, biznis sa môže začať a život pomaly začne prúdiť spolu s nárastom turistov.     

 

Väčšina letovísk v Taliansku ponúka piesočnaté pláže s plážami lemovanými nespočetným množstvom hotelov, barov, či zábavných podnikov, aby mohli ľudia oddychovať a míňať. Nájdu sa však aj také miesta, ktoré uspokoja aj ľudí, ktorí vyhľadávajú pokojnejšie pláže a mestečká, kde si môžu oddýchnuť a upokojiť sa z mestského zhonu, v ktorom žijú a pracujú väčšinu roku.

Tak napríklad oproti Lignano Sabbiadoro, ktoré, ako sa hovorí Ernest Hamingway nazval malou Floridou, sú napríklad ostrovy ako Sicília alebo Sardínia, napriek svojej obľúbenosti miestami, kde nájdete malé pokojné pláže s možnosťou zažiť príjemnú dovolenku v tichom prostredí.

Najlepšie je ešte pred výberom destinácie zistiť si, čo daná lokalita ponúka a či vám naozaj vyhovuje jej charakter.   

Hodnotenie

Dovolenku si ľudia predstavujú zároveň odlišne a podobne
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma