Drevené brikety: Výhody brikiet

Drevené brikety: Výhody brikiet

Brikety, samozrejme, oplývajú hneď niekoľkými skvelými vlastnosťami. O aké vlastnosti ide?

21.03.2019 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Ako sa brikety vyrábajú?

 

Brikety sú vyrobené z drevných pilín, z odpadu, ktorý produkuje drevospracujúci priemysel. Na tieto vyprodukované piliny je aplikovaný tlak. Vplyvom vysokého tlaku a teploty drevo vylučuje látku, lignín, ktorá plní funkciu spojiva. Práve vďaka tejto skutočnosti nie je nutné pri výrobe brikiet používať žiadne lepidlá ani iné chemické látky.

Kvalita brikiet a teplo, ktoré produkujú závisí aj na veľkosti tlaku a na druhu dreva. Brikety sa poväčšine vyrábajú z tvrdých drevín – dub, buk, jaseň, alebo sú zmiešaninou oboch typov – mäkkej a tvrdej dreviny.

 

Výhody používania brikiet

 

1)      Spaľovanie

Klasické palivové drevo obsahuje vlhkosť, kôru, uzly a živicu, ktoré spôsobujú, že horenie nie je plynulé, je nepravidelné a nevieme ho ovládať. Pri drevených briketách je proces horenia opačný. Vďaka tvrdej kompresii horia pravidelne, pomaly a kontrolovaným spôsobom.

 

2)      Obsah vlhkosti

Obsah vlhkosti je v drevených briketách veľmi nízky - zvyčajne sa pohybuje okolo 6-8%. Brikety uvoľnia viac energie na kilogram ako bežné palivové drevo (s vlhkosťou 18%), takže sa nemusíte obávať, či sú drevené brikety, ktoré ste si kúpili, dostatočne suché na to, aby sa mohli spaľovať.

 

3)      Hmota tuhého paliva z drevených brikiet

Pre vás ako spotrebiteľa nie je zložité posúdiť, koľko paliva naozaj dostanete, keď si kúpite drevené brikety, pretože brikety sa predávajú podľa hmotnosti. Navyše, aj jednoduchá manipulácia a skladovanie sú benefity, ktoré stoja za zmienku.

 

Nájdite drevené brikety, ktoré vám vyhovujú. Turbo brikety s dierou spájajú prednosti mäkkých aj tvrdých drevín, nočné brikety sú zas skvelým variantom, ako už vyplýva zo samotného názvu, na noc.

Hodnotenie

Drevené brikety: Výhody brikiet
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma