Drevené pelety: Pohodlná vykurovacia alternatíva

Drevené pelety: Pohodlná vykurovacia alternatíva

Pelety sa radia medzi ekonomické a tiež ekologické materiály šetrné voči životnému prostrediu.

16.01.2019 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Drevené pelety: Pohodlná vykurovacia alternatíva

Pelety sa radia medzi ekonomické a tiež ekologické materiály šetrné voči životnému prostrediu. Dostávajú sa do popredia hlavne vďaka svojim skvelým vlastnostiam.

Aké sú vlastnosti peliet?

Drevené peletyobsahujú minimálne percento vlhkosti, vďaka čomu horia dlhodobo a rovnomerne. Nezanechávajú veľa popola. Popol z peliet má ďalšie využitie, môžete ho použiť ako hnojivo v záhradke. Ide o ekologický materiál, čo do samotných emisií, ktoré neznečisťujú životné prostredie a ovzdušie ako ostatné vykurovacie materiály, tak aj kvôli skutočnosti, že pelety sú vyrábané z odpadových látok – pilín, a teda vedľajšieho produktu drevospracujúceho priemyslu, ktorý by ináč nenašiel využitie. Nie sú náročné na skladovanie ani manipuláciu. Netreba ich nijako pripravovať, štiepiť ani sušiť pred použitím, práve naopak. Pelety sú vysoko komfortné a pohodlné. Keďže sa kotol alebo kozub obslúži sám, jediné, čo musíte urobiť, je čistiť ho od popola. Nie sú do nich pridávané žiadne chemické látky ani lepidlá. Pelety sa vyrábajú pri vysokom tlaku a teplote, kedy drevo vylučuje látku – lignín, ktorý plní funkciu prírodného spojiva.

Pelety alebo uhlie

Ak sa rozhodnete prejsť na pelety, musíte počítať s investíciou do kotla s automatickým alebo poloautomatickým podávačom. Finančná čiastka je síce o čosi vyššia, postupne sa vám ale pri spaľovaní a vykurovaní navráti.

Uhlie ani náhodou nedosahuje ekologickosť drevených peliet. Konkrétne hnedé uhlie obsahuje viac  síry, čo škodí životnému prostrediu. Do ovzdušia vylučuje tiež CO2, ktoré sa radí medzi najškodlivejšie skleníkové plyny. Navyše, uhlie je neobnoviteľný zdroj energie, ktorý sa jedného dňa vyčerpá.

Pokiaľ nechcete investovať do kotla, môžete vyskúšať drevené brikety, ktoré sa svojimi vlastnosťami približujú peletám.

Hodnotenie

Drevené pelety: Pohodlná vykurovacia alternatíva
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma