Drevené podlahy

Drevené podlahy

Aj vám by sa páčilo mať v interiéri drevené podlahy?

26.04.2017 | Solidis | www.solidis.sk; www.facebook.com/Solidis.sk

Pekný a zdravý les pestovaný s úctou a rozumom je prvým predpokladom pre získanie nenahraditeľného prírodného materiálu - dreva.

 

Drevo je ako stvorené na zhotovenie podláh, vytvára zdravú klímu v miestnosti a pôsobí príjemným teplým dojmom. Na drevených podlahách je mimo iného fascinujúce aj to, že nikdy nenájdete dva rovnaké kúsky dreva. Každý je jedinečný. Tento materiál nikdy nezovšednie, má stále čo ponúknuť a uspokojí aj tých najnáročnejších užívateľov. Okrem jedinečných estetických vlastností sa drevené parkety pýšia aj hodnotnými funkčnými charakteristikami, ako sú odolnosť a trvanlivosť.

 

Starostlivo vybraná drevená podlaha sa môže stať dominantným prvkom v interiéri. Má schopnosť definovať priestor a to do takej miery, že kvalitné a správne zvolená drevená podlaha môže dodať prepychový vzhľad aj bytu s jednoduchším dizajnom a vybavením.

 

Parkety z dreva ponúkajú nepreberné množstvo možností, ako s takouto podlahou naložiť. Navyše je tento prírodný materiál natoľko nevtieravý, že jeho voľbou nemáte takmer nikdy čo pokaziť.

 

Výhody drevených podláh:

    - dobrá tepelná izolácia;

    - dobrá zvuková izolácia;

    - schopnosť prijímať a vydávať vlhkosť;

    - elasticita;

    - minimálna horľavosť;

    - minimálna elektrická vodivosť;

    - možnosť opráv.

 

Drevená podlaha, resp. parkety z masívu sú vhodné aj pre alergikov, pretože vďaka ľahkej údržbe masívnych podláh jednoducho zabránite vzniku rôznych alergii, ktoré sa tvoria z prachu.

 

Skôr než objednáte a zaplatíte niekoľko štvorcových metrov novej podlahy, odporúčame požičať si (za finančnú zálohu) z obchodu 2-3 vzorky a zobrať si ich domov. Tam totiž môžu pôsobiť tmavším dojmom ako v predajni, kde je veľa silného umelého svetla. Ak vzorky položíte k stenám a nábytku, dobrým zrakom - dobrý výsledok by mal byť zaručený.

 

Farby a vzory podlahy aj stien dokážu upraviť priestor – zvýraznia jeho plusy a potlačia jeho mínusy. Taktiež rôzne dezény dreva na podlahe pôsobia odlišne:

►  žltkasto-béžové dekory (dub, buk, javor) sú príjemné, teplé, optimistické; ►  červenkasto-oranžové podlahy vytvárajú v miestnosti veľmi teplý pocit, vhodné je kombinovať ich so žltými odtieňmi;

►  módne a odolné tropické drevá so zaujímavou štruktúrou priestor neobyčajne oživia a rozžiaria, ťažko sa k nim však hľadá doplnková farba – ideálne je, ak sú steny v jemne tónovanej bielej farbe;

►  hnedé podlahy sú vhodné do interiérov s dostatkom svetla, môžu sa kombinovať s podobnými odtieňmi ako tón v tóne alebo v kontraste so svetlými či doplnkovými farbami.

 

V prípade, že potrebujete zrealizovať vo vašom interiéri drevenú podlahu, neváhajte nás kontaktovať, radi vám poradíme!

www.solidis.sk

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma