Drevené podlahy: Údržba a správna starostlivosť

Drevené podlahy: Údržba a správna starostlivosť

Drevené podlahy sú elegantnou voľbou. Takou, ktorá vášmu domovu dodá správny nádych.

03.04.2019 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Utieranie prachu

 

Prach čistite denne, napríklad mopom z mikrovlákna. Mikrovlákno sa vyznačuje skvelými vlastnosťami – zachytáva nečistoty, častice, chlpy a alergény. Mop je tiež účinnejší ako zametanie metla. Navyše, nemusíte sa obávať že drevené parkety poškrabete štetinami. Každodenné utieranie prachu vám tiež pomôže predísť poškodeniam povrchu.

 

Vysávajte týždenne

 

Pred vysávaním podlahu očistite od prachu. Ak na podlahe ponecháte príliš veľa nečistôt, môže dôjsť k jej poškrabaniu. Podlahy z tvrdého dreva vysávajte opatrne, berte na vedomie podtlakové kolieska, ktoré môžu jej povrch poškodiť. Vždy používajte taký nadstavec, ktorý je vhodný na podlahové krytiny z dreva. Správne by kefka na ňom mala mať mäkké štetinky.

 

Pretrite drevenú podlahu raz mesačne namokro so špeciálnych čističom

 

Použite mop z mikrovlákna. Nemočte ho ale do vody. Stačí, keď utierku postriekate špeciálnym čističom, ktorý je určený pre čistenie drevených podlahových krytín. Na utierku naneste minimálne požadované množstvo. Ak má vaša podlaha špeciálny povrch, nebojte sa opýtať výrobcu alebo predajcu na najvhodnejší čistiaci produkt.

 

Leštenie podlahy

 

Väčšina podláh má povrchovú úpravu z polyuretánu. Úprava tesní, chráni drevo a dodáva podlahe lesk. Podlaha by sa mala leštiť pravidelne – raz za dva, tri mesiace. Pravidelné leštenie obnoví jej vzhľad a odstráni niektoré mini škrabance.

Ak sa vám údržba drevenej podlahy zdá príliš náročná, môžete siahnuť po iných alternatívach – jednoduché na údržbu sú najmä vinylové podlahy či laminátové podlahy.

Hodnotenie

Drevené podlahy: Údržba a správna starostlivosť
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma